Skocz do zawartości
KrokowskiNet

Automat, czy manual ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Sporo osób w ostatnich czasach przerzuca się z samochodów manualnych na samochody z automatyczną skrzynią biegów. Coraz częściej myślę o przejściu na automat i chiałbym spytać się tych, którzy już to zrobili o to, czy będę miał jakieś problemy z tą zmianą? Słyszałem że jest to o wiele prostsze niż ogólnie się mówi. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki i podpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na taką właśnie zmianę zdecydowałem się jakieś 2 lata temu i muszę przyznać, że rozumiem twoje obawy. Mnie wręcz straszyli żebym nie przechodził na automat ponieważ jak to stwierdzili zupełnie inaczej się jeździ i prawdopodobnie dość szybko spowoduje wypadek. Jeśli ktokolwiek powie ci coś w tym stylu to zwyczajnie go zignoruj. Racja, są pewne nawyki w trakcie prowadzenia pojazdu, gdzie trzeba się ich nauczyć, ale to jest kwestia tygodnia. Zresztą zmiany nie są na tyle duże, abyś stwarzał jakiekolwiek zagrożenie na drodze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem automat jest O wiele lepszy. Można się przy dłuższych trasach odprężyć, ponieważ samochód wiele czynności wykonuje tak naprawdę za nas. Manual daje jednak większą kontrolę nad pojazdem. Osobiscie wole automat ale to juz kwestia gustu, a jak wszyscy doskonale wiemy, o gustach się nie dyskutuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jednak jestem troszkę bardziej przekonany do tradycyjnych metod i do nie ukrywajmy o wiele większej kontroli nad pojazdem jaki daje manual. To nie jest tak, że odrzucam całkowicie automat, ponieważ ma ono naprawdę wiele plusów np o wiele łatwiej się prowadzi samochód na autostradach ponieważ tak naprawdę jedyne co musisz robić to trzymać kierownice. Niedługo pewnie wszystko będzie automatyczne i tak naprawdę nie trzeba bedzie prowadzić. Niestety moim zdaniem zabierze to wielu miłośnikom samochodów swoje emocje związane z prowadzeniem pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem zdecydowanie automat. Trzeba patrzeć w przyszłość i to oczywiste, że z czasem samochody z manualem będą traciły na wartości na rzecz automatów. Jest to po prostu niezwykle przyszłościowy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja uważam że automat będzie lepszym wyborem. Oczywiście w wypadku manuala mamy większą kontrolę nad pojazdem i tak dalej, jednak nie oszukujmy się - automaty to przyszłość. I to właśnie dlatego moim zdaniem to głównie na nich powinniśmy się aktualnie opierać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Moim zdaniem to, czy powinniśmy wybrać manuala, czy automat, zależy tylko i wyłącznie już od naszych osobistych preferencji. Jeśli wolimy mieć większą kontrolę nad pojazdem i chcemy móc wszystko robić samemu ( ręcznie ) to manual będzie dla nas o wiele lepszym wyborem.

Jeśli jednak chcemy posiadać większą wygodę i stawiamy na innowację to powinniśmy wybrać automat. Sam miałem okazję prowadzić raz samochód z automatem i polecam każdemu spróbować ogromnej wygody, jaką oferują takowe modele.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi