Skocz do zawartości
KrokowskiNet

Jaki tempomat wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Na tym forum znajduje się już wątek o tym, czy warto zainwestować w tempomat. Ja jednak potrzebuje nieco dokładniejszej porady, a mianowicie zastanawiam się jaki właściwie tempomat wybrać. Czy ma to w ogóle jakiekolwiek znaczenie i czy te z niższej półki są w jakikolwiek sposób opłacalne ? Przyznaję, że pierwszy raz staje przed wyborem tempomatu dlatego będę niezwykle wdzięczny za jakiekolwiek rady co do tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem to, jaki tempomat wybierzesz nie ma większego znaczenia. Chodzi mi tutaj jednak o wybór między konkretnymi modelami i markami tempomatów a nie o różnych półkach cenowych. Tutaj wiadomo, że o wiele droższe modele, będą bardziej dokładniejsze od tych, z niższych półek. Wybór konkretnego modelu to jest kwestia drugorzędna i tutaj wybór należy do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raz zainwestowałem w tempomat, który ie pamiętam dokładnie ile kosztował, ale był raczej z niższej półki i naprawdę niewiele mogłem od niego wymagać. Niestety takowy tempomat nie działał zbyt zadowalająco stosunkowo szybko się zepsuł. Dlatego jeśli już chcesz zakupić takie urządzenie to polecam ci zakupić coś porządnego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja osobiście zainwestowałem w tempomat za 300zl i muszę przyznać, że sprawuje się całkiem nieźle. Nie wiem, czy mogę go określic jako sprzęt z wyższej półki, ale na pewno nie jest to byle jaki model.

Również zgadzam się z tym, że nie opłaca się zakup jakiegokolwiek taniego sprzętu z prostego powodu. Taki sprzęt szybko się zepsuje, albo po prostu nie będzie działał tak jak powinien od samego początku.

Podsumowując zainwestuj raz a pożądnie, abyś później nie żałował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tempomat ( tak jak każda inna część zamienna ) musi być chociaż średniej jakości, aby wgl opłacało się go kupować. Dlatego tak jak ( Z tego co widzę ) cała reszta już wcześniej wspomniała polecam ci zakupić tak naprawdę jakikolwiek tempomat byleby był na tyle dobry, aby zapewnił ci bezpieczeństwo !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz zakupić tempomat do samochodu to najlepiej taki który jest już sprawdzony przez jakiegoś znajomego lub spytaj się mechanika jaki by proponował.  Oczywiście tempomat musi wymierzać idealną prędkość taką jaką ustawisz i musi być bezpieczny. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej żebyś się udał do mechanika który się zna na tempomatach on powinien tobie doradzić jakiś. Bierz pod uwagę to że tempomat musi być bezpieczny i musi trzymać prędkość. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy że będzie dokładny. Nie chodzi tutaj o to, aby był bóg wie jak pozłacany i cudowny z wyglądu. Ma być po prostu praktyczny, chyba że pytasz o konkretny model to tutaj niestety nie mam wystarczającego doświadczenia aby ci pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi, tempomat został zakupiony a jego funkcjonalność idealnie dopasowana do moich potrzeb. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi