Skocz do zawartości
Gość Max

Prostowanie felg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Max

Byłem niedawno wymienić opony i wulkanizator wskazał mi, że mam krzywe felgi. Zaproponował mi usługę prostowania za 40 zł za jedną sztuka. jest to pierwsza pierwsza taka moja sytuacji i chciałbym się dowiedzieć, czy w ogóle prostowanie ma sens? Najtańsze felgi stalowe do mojego samochodu chodzą po około 1200 zł za sztukę. Lepiej prostować czy zainwestować w nową felgę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kazar

Jeździłem kiedyś jako kierowca samochodem ciężarowym i jeśli felga jest delikatnie krzywa to ją prostowaliśmy, koszt nowej felgi był dużo większy przy takiej pracy i wielu kilometrach, kupowanie co chwilę nowych felg byłoby nieopłacalne. Uważam jednak, ze w osobówce lepsza jest mimo wszystko wymiana. Różnica w cenie parę dyszek na jednej a będziesz mieć nową felgę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Baron

Cześć Max. Ja osobiście nie lubię przepłacać, więc w takiej sytuacji kupuje używane i proste felgi ze szrotu - można znaleźć prawie nowe w stanie idealnym. Tym bardziej stalowe. W mojej okolicy w szrotach kupuję stalowe felgi za około 60 zł. Lepsze to niż prostowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od siebie z doświadczenia mogę ci polecić zakup nowych felg. Prostowanie tych samych z czasem sprawi, że felgi tak, czy siak będą uszkodzone i nie będą się już do niczego nie nadawały. Polecam ci więc nie bawić się w prostowanie felg i odrazu zakupić nowe.

Koszt wbrew pozorom nie jest wcale taki wielki, a pomoże ci zaoszczedzic sporo czasu i bezowocnej pracy nad próbą prostowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma sensu prostować felg. Jasne, zajmie ci to z godzinkę, może dwie i rozwiąże problem. Jednak na jak długo ? Prawdopodobnie po tygodniu znowu będziesz musiał je prostować i twój wysiłek pójdzie na marne. Polecam ci od razu zakupić nowe egzemplarze felg i nie martwić się na zapas. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prostowanie felg się nie opłaca i tyle w temacie. Zwyczajnie szkoda czasu na prostowanie, skoro i tak niedługo felgi znowu jedyne do czego będą się nadawały to kolejne prostowanie. Strata czasu. O wiele lepiej już zainwestować w nowe felgi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi