Skocz do zawartości
Gość Rafał

Co zrobić z parującymi lampami

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rafał

Cześć. Jeżdżę oplem astrą od półtora roku a od jakiś kilku miesięcy mam problem z parującymi lampami przednimi - z tylnymi nic się takiego nie dzieje. Nie wiem z czego to wynika ale wydaje  i się, że przez to potem słabiej świecą i w ciemności ogranicza mi to zakres światła. Co mam zrobić, żeby tak się dalej nie robiło? Czy to oznacza, że lampy nie nadają się już do jazdy i powinienem je wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamillo

Cześć Rafał. radziłbym Ci uszczelnić klosze klejem do szyb albo silikonem. Sprawdź też gniazdo żarówki -  jest tam niewielka uszczelka, która z czasem traci swoje właściwości i przepuszcza powietrze. Niektóre lampy mają z tyłu wężyk gumowy który ma odpowietrzać lampy - Przy okazji uszczelniania kloszy sprawdź czy nie jest on zapchany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej wam. W sytuacji, gdzie parują nam lampy w pierwszej kolejności musielibyśmy sprawdzić szczelność kloszy. Sam, kiedy miałem taki problem uszczelniłem je silikonem i muszę powiedzieć, że teraz lampy wcale nie parują i sprawują się świetnie. Mam nadzieje, że tobie również pomogą i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Rozwiązaniem w takiego typu sytuacjach, najczęściej jest nieszczelność kloszy. Wystarczy uszczelnić lampy na przykład silikonem jak to zaproponował Mechanikov.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi