Skocz do zawartości
KacperKapi

Okropnie nieprzyjemny zapach po włączeniu klimatyzacji.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Pogoda na zewnatrz od dłuzszego czasu wyraźnie pokazuje, że lato nadeszło na dobre. Dlatego też w samochodach niezwykle przydatna jest klimatyzacja. Niestety wczoraj, kiedy chciałem jak codzień dojechać do pracy, przy włączeniu klimatyzacji, to po chwili poczułem okropny zapach w całym samochodzie. Dzisiaj było tak samo. Czy ktoś z was ma jakieś sugestie, co może być przyczyną takiej dość nie przyjemnej sytuacji ?

Nie ukrywam że szybkie odpowiedzi bardzo by mnie satysfakcjonowały, ponieważ jazda w takim upale wcale nie jest przyjemna. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej Kacper. Mimo wszystko jest to dość popularny problem wśród kierowców. Dostrzegają go głównie w lato, kiedy klimatyzacja jest niekiedy wręcz niezbędna aby dojechać do celu. Proponuję ci rozmontowania całej klimatyzacji i BARDZO dokładne przeczyszczenie każdego jej elementu. Jeśli to nie pomoże musisz niestety zainwestować w specjalne specyfiki do oczyszczania i odgrzybiania klimatyzacji. Znajdziesz je bezproblemowo w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Wbrew pozorom jest to dość popularny problem wśród nas - kierowców. Jeśli smród przypomina pewnego rodzaju zgniliznę to niestety ale klimatyzacja musi być skutecznie i dokładnie odgrzybiona. W skrajnym przypadku będzie trzeba ją wymienić, ale to już zależy od mechanika. Nie polecam ci robić tego samemu, bo mógłbyś jeszcze coś niechcący uszkodzić a mechanik za taką usługę weźmie grosze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko wskazuje na pleśń. Możesz jedynie albo dokładnie ( ale to naprawdę musi być nieziemsko dokładne ) czyszczenie całego układu klimatyzacji, albo ( co ja osobiście polecam zrobić dla pewności ) zakupić nową klimatyzację. Zapewni to rozwiązanie problemu, a żeby uniknąć ponownego pojawienia się problemu proponuję zadbać o czystość nowej klimatyzacji oraz uważać szczególnie na wilgoć w samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam miałem taką sytuacje niestety już niejednokrotnie i jako człowiek powiedzmy już doświadczony w tym temacie z góry powiem iż nie opłaca ci się czyścić klimy. Niestety grzyb to niezwykle twardy wbrew pozorom przeciwnik i żeby go wyczyścić musiałbyś mieć niemało szczęścia. Jedynym wyjściem jest wymiana klimatyzacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi