Skocz do zawartości
Gość Pat

Opel Astra - zezłomować czy naprawić?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pat

Cześć. Od 2 lat jeżdżę astrą i niedawno miałem wypadek, w którym został mocno uszkodzony przód. Pogięte są podłużnice, sanki, pas górny i silnik wyrwany no i dodatkowo pęknięta półoś. Była to szkoda z OC i ubezpieczyciel rozliczył mi to jako całkę, ale mój znajomy mechanik twierdzi że nie ma co go złomować bo naprawi mi go w dobrej cenie. Lubię tą Astrę więc na złom jej nie dam a sprzedać na części mi szkoda. Czy myślicie że warto naprawiać po takich uszkodzenia? Boję się że pójdę z torbami przy zapłacie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Waldek

Wiesz co, wydaje mi się, że koszty porządnej naprawy były by zbyt duże... może nawet drożej by Cię to wyszło niż kupno nowej astry. Uszkodzenia są poważne i do ich naprawy potrzebna by była płyta podwoziowa, na której naciąga się podłużnice żeby  dało się bezproblemowo przykręcić sanki no i ustawić geometrię zawieszenia.... Powiem wprost: Na porządną naprawę wydasz masę pieniędzy i nie opłaca się to a naprawa po łepkach byle tanio i byle jeździł to zdecydowanie zły pomysł. Uszkodzenia są zbyt duże i poważne więc byle jaka naprawa sprawi, że samochód nie będzie bezpieczny. Nie chciałbym takim samochodem jechać potem na autostradzie czy ekspresówce... Doradzam więc sprzedaż wraku czy komuś na części czy na złom i kupno nowego, bezpiecznego samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pola

Witaj Pat. Nie jestem znawcą mechaniki ale znam się trochę na ubezpieczeniach i odszkodowaniach. Jeśli miałeś szkodę z OC to dostaniesz kwotę, która (oczywiście teoretycznie) powinna Ci pozwolić na zakup samochodu o podobnych parametrach w dobrym stanie. Dostaniesz odszkodowanie od ubezpieczyciela plus kwotę za sprzedaż wraku (nie wiem czy ubezpieczyciel wystawił twój samochód na aukcji, ale jeśli tak to jest to fajna i bezproblemowa opcja). Pomyśl więc o bezpieczeństwie i przeznacz te pieniądze na nowy samochód a nie byle jaką naprawy, która nie zagwarantuje Ci bezpiecznej jazdy. Nie każda "szkoda całkowita" oznacza, że samochód nadaje się tylko na złom czy na części ale z Twojego opisu wynika, że uszkodzenia są bardzo duże i poważne, więc tak jak Waldek doradzam Ci nie ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak jak pisał kolega Waldek - koszty naprawy niestety prawdopodobnie przewyższą zysk ze sprzedaży ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się ze zdaniem Dariusza oraz Waldka. Moim zdaniem również nie warto naprawiać tego pojazdu, ponieważ koszty naprawy samochodu będą o wiele wyższe niż potencjalny zysk ze sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O wiele bardziej opłaca się sprzedać Opel astrę i zakupić nowy samochód. Ja rozumiem, ze czasami w grę wchodzi sentyment i na upartego mógłbyś oczywiście naprawić swojego opla. Jednak dla twoich finansów byłoby to jak strzał w kolano.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi