Skocz do zawartości
Gość Tiger

Opel Insignia 2.0 CDTI z 2014 r.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tiger

Witam serdecznie. Przymierzam się do kupna nowego samochodu i mam na oku Opla Insignie 20. CDTI z 2014 r. Samochód podobno bezwypadkowy, od pierwszego właściciela, zakupiony w Polsce z przebiegiem 120 tysięcy. Interesuje mnie jednak, czy Insignią dobrze się jeździ, czy jest wygodna dla użytkowników, czy często występują jakieś awarie itp. Wcześniej miałem Corollę a teraz Mondeo, więc z Oplem w ogóle nie miałem styczności. Będę wdzięczny za każde info.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamillo

Dwa lata temu sprzedałem  taką Insignię i mam dobre wspomnienia 🙂 Wykończenie samochodu na wysokim poziomie, fajnie wygląda i w środku i na zewnątrz. Auto prowadzi się pewnie, silnik również całkiem niezły i cichy. Oprócz kilku wymian eksploatacyjnych nie miałem problemów z żadnymi usterkami, a jeździłem tym Oplem 4 lata od nowości. Nie wiem jednak jak sprawuje się po okresie gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Paweł

Jeździłem tym autem i bylem zachwycony. Silnik dobrze brzmi i nie jest za głośny no i ma niezłe przyspieszenie, więc ładnie się zbiera przy wyprzedzaniu. Przy normalnej jeździe bez szaleństw spalanie jest ekonomiczne. Miałem jednak problem z elektryką. Nie wiem po co na siłę do samochodów wrzucają masę "udogodnień" a potem są z tym same problemy. Ale poza tym autko oceniam na 4+.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Łukasz

Dwa lata temu kupiłem Insignię z 2012 r. Wcześniej jeździłem Hondą Accord z 2006 r. i mimo znamy na nowsze auto był to błąd. Wybrałem Insignię ze względu na fajny wygląd, który jest zdecydowanie w moim guście. ALE: komfort podróżowania jest kiepski z powodu małej ilości miejsca, szczególnie z tyłu. Kolejne minusy to niewygodne fotele, twarde zawieszenie i zbyt głośna praca silnika. Nie miałem jeszcze żadnych problemów z awaryjnością - kilka razy musiałem tylko coś wymienić z powodu zużycia eksploatacyjnego, ale to normalne. Ceny części Opla są przystępne, więc nie zostawiłem fortuny u mechanika. Insignia ma więc plusy i minusy. Jest to fajne i ładne auto miejskie dla osób niezbyt wymagających, ale na pewno nie jest to przestronne i wygodne auto na dłuższe trasy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zbychu

Przed zakupem Insigni 2 lata tamu jeździłem Corollą. Tańsza o połowę Toyota była o klasę lepsza. Niby takie samo samo wyposażenie, ale Corollę prowadziło się zdecydowanie lepiej i wygodniej. W Toyocie nie miałem żadnej awarii przez 6. W Oplu gubią się klapki od spryskiwaczy, zderzaki i klapy się rozchodzą a fotele są ze skaju a nie prawdziwej skóry. Nie widzę w Insigni nic tak znanej z niemieckiej solidności. Niby ładne autko ale wiele mu brakuje. Myślę, że ostatni raz mam Opla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi