Skocz do zawartości
Gość Mario

Regenerwowanie sprzęgła

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mario

Hej. Nie ukrywam, że jestem młodym kierowcą, mam prawko 3 lata i od tych 3 lat jeżdżę tą samą Astrą. Nie znam się zbytnio na mechanice, więc w razie napraw jestem zmuszony zawierzać mechanikowi. Mam do wymiany sprzęgło i mechanik polecił mi regenerację obecnego zamiast wymiany na nowe. Słyszałem o tym, że można regenerować wtryski czy pompę ale pierwszy raz spotkałem się z tym, że sprzęgło też. Czy moglibyście mi doradzić, czy jest to dobry pomysł czy lepiej wymienić na nowe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamillo

Cześć Mario. Znam kilka warsztatów, które zajmują się regeneracją sprzęgieł i robią to porządnie. Pytanie, co się bardziej opłaca, bo regeneracja nie jest tania. Musiałbyś porównać koszt nowego sprzęgła oryginalnego z kosztem regeneracji w warsztacie. Uważam, że regenerowane części takie jak sprzęgło, pompa czy wtryski czasem są dożo lepsze niż nowe zamienniki albo wytargane ze szrotu używane oryginały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zbyszek

Kamillo ma racje ale tylko w sytuacji, gdy masz sprawdzony warsztat i masz pewność, że sprzęgło zregeneruje prawdziwy fachowiec a nie np. praktykant. Koszt regeneracji sprzęgła jest wbrew pozorom spory bo mechanik słono sobie policzy dodatkowo za wyciągnięcie skrzyni i założenie z powrotem, więc ja tam osobiście wolałbym kupić nowe oryginalne sprzęgło i mieć gwarancję na tą część i na wymianę jeśli wymiana będzie w warsztacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem takowa regeneracja zwyczajnie się nie opłaca. Nie polecam nikomu, a wzamian tego polecam ci zwykłą wymiane takiego sprzegla na nowe. Lepiej i dluxej bedzie funkcjonowac

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi