Skocz do zawartości
KrokowskiNet

Jak dokładnie działa silnik benzynowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Przyznaję, że moje zainteresowanie jeśli chodzi o motoryzację, głównie obraca się wokół nowinek technologicznych, silników elektronicznych i nietypowych modeli samochodów. Stwierdziłem niedawno, że chciałbym również zgłębić wiedzę, na temat silników benzynowych. Chciałby mi ktoś wytłumaczyć w prostych słowach jak dokładnie działa takowy silnik, ponieważ nie ukrywam iż znudzony jestem czytaniem pustych poradników z których nic nie wynika.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj. Silniki spalinowe wykorzystują energię, która tworzy się podczas spalania benzyny, która jest wysokoenergetyczna.  Spalanie benzyny ma miejsce w rdzeniu silnika i podzielone jest na 4 etapy. Każdy z nich stopniowo zmienia benzynę w energię. Energia kinetyczna napędza pojazd i tak oto w ogromnym skrócie samochód jest wprawiany w ruch dzięki silnikowi benzynowemu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Silnik benzynowy jak sama nazwa wskazuje wykorzystuje energię, która powstaje w wyniku spalania benzyny do poruszania pojazdu. Przekształcanie benzyny na energię jest 4-etapowe i zaczyna się w rdzeniu silnika. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Silnik benzynowy wykorzystuje spalanie benzyny do wytworzenia energii, która natomiast porusza samochód. To chyba cała filozofia, a przynajmniej tyle zrozumiałem 🙂

Edytowane przez KrokowskiNet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spala benzynę wytwarzając energię którą następnie wykorzystuje do poruszania pojazdu. Najogólniej mówiąc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi