Skocz do zawartości
Gość Kubek

Problem z wentylatorem chłodnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kubek

Cześć. Mam Hondę Accord w benzynie ale mam zainstalowane LPG. Zauważyłem, że zaczęły mi spadać obroty silnika i kilka razy sprawdziłem pod maską i cały czas podczas pracy samochodu działa wentylator chłodnicy. Nie wiedziałem jak samemu to naprawić więc oddałem do mechanika i wymienił czujnik temperatury silnika przy bloku silnika, obok czujnika płynu chłodzącego, ale nie wyeliminowało to problemu. Po podłączeniu pod komputer pokazuje się błąd mówiący o awarii czujnika... Zauważyłem też, ze górna rura idąca do chłodnicy jest ciągle gorąca a na dole zimna. Czy tak powinno być? Czy problem może być z termostatem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krzychu

Cześć Kubek. Wydaje mi się, że nie jest to problem z termostatem. Może zawiesza się wyłącznik wentylatora? Z tego co kojarzę, to jest umieszczony na samej chłodnicy. Radziłbym poszukać i to sprawdzić. Jak wentylator się włączy to obok będzie kostka z kablami. Wyjmij ją i zobacz czy wyłączy się wentylator.

Co do sprawy ciepłej górnej rury a zimnej dolnej to tak być nie powinno. Może to być jakaś niedrożność w układnie chłodzenia. Życzę powodzenia z naprawą!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj. Wszystko wskazuje na problemy z wentylatorem, a dokładniej z jego przełącznikami. Jest on już w chłodnicy i polecam sprawdzić ten element. Jeśli to nie ta część jest uszkodzona to moim zdaniem jedyną opcją będzie udaniem się do mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi