Skocz do zawartości
Zdzisiek

znikający wosk ? Co z tym zrobić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hejka, niedawno miałem taką sytuację, że tydzień po nałożeniu wosku, konkretnie K2, jakby wyparował. Nie wiem co zrobiłem źle, dajcie proszę jakieś wskazówki, bo już nie wiem  co robić. Mogę jedynie powiedzieć, że stwierdziłem, że to po prostu wadliwy wosk i spróbowałem Ultra Wax'a. Niestety... efekt taki sam, po nałożeniu wszystko cacy a tydzień  po nie było po nim śladu. Będę niezmiernie wdzięczny za każdą pomoc jaką zaoferujecie, pozdrawiam. 

Edytowane przez Zdzisiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, na początku warto powiedzieć, że wosk nałożony na nasz samochód przede wszystkim ma spełniać funkcję ochronną lakieru, tym samym zabezpiecza jego kolor
przed blaknięciem. Co też pewnie będzie ciekawe dla niektórych, odpowiednio zabezpieczony lakier woskiem nie będzie się szybko brudził, co pozwala na rzadsze
korzystanie z myjni samochodowych oraz uwidoczni walory estetyczne naszego samochodu 😉 . Tak więc, oprócz ochrony często kupujemy woski ze względu na ich wpływ 
na efekt wizualny. W tej sytuacji warto się rozejrzeć za konkretnymi woskami, ponieważ jedne lepiej wydobywają głębię koloru oraz dają efekt lustra na naszym 
lakierze. Pamiętajmy też jakiego koloru, czy jasny, czy ciemny jest karoseria w naszym samochodzie, od tego będzie też zależało jaki wosk wybierzemy. Jednym zdaniem,
przy kupowaniu wosku musimy się upewnić, że będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom i koniecznie musi być dopasowany do rodzaju lakieru na naszym samochodzie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Cześć, woskowanie samochodu to teraz bardzo częsty temat, dlatego postanowiłem podzielić się z wami moją wiedzą z tego zakresu. Po pierwsze i bardzo istotne, woski rozróżniamy na dwa rodzaje, woski twarde i miękkie. W zależności od tego z czego wosk jest zrobiony, jest on bardziej lub mniej twardy. Nie mogę niestety jednoznacznie powiedzieć, który z  nich jest lepszy, bądź bardziej wart naszego zainteresowania. Miękkie woski mają to do siebie, że ich rozprowadzanie oraz nakładanie jest bardzo proste. Woski twarde wymagają jednak większej wprawy w aplikowaniu, ponieważ niedoświadczona osoba może pozostawić smugi, co zdecydowanie odbiera wygląd naszemu samochodowi. Kolejną bardzo ważną sprawą na którą musimy zwrócić uwagę jest forma wosku. Jest ich naprawdę mnóstwo od szampony z woskiem, przez wszelkiego rodzaju pasty aż po woski na bazie sylikonu, każda forma ma swoje unikalne cechy z którymi  polecam się zapoznać przed aplikacją preparatu. Mam nadzieję, że rozjaśniłem nieco temat oraz pomogłem w wyborze odpowiedniego dla was specyfiku. Pozdrawiam.

Edytowane przez Pablo Moralles

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, w przypadku wosku do naszego samochodu wiem jeszcze o paru innych rozróżnieniach, takich jak chociażby wosk na zimę, do nowego samochodu, czy do samochodu czarnego. Każdy wariant będzie odpowiednio inaczej pracował z tym samym rodzajem wosku, dlatego musimy się upewnić, że dobrze go dobraliśmy. Jednak takim podstawowym rozróżnieniem wosków którego tutaj nie widzę, jest podział wosków na woski syntetyczne i naturalne. Większość podstawowych wersji, tych tańszych to przeważnie woski na bazie substancji naturalnych. Są one znacznie trudniejsze w aplikacji i wymagają  większej wprawy w przeciwieństwie do wosków syntetycznych. Te z kolei dzięki dokładnie określonemu składowi, mogą tworzyć mieszankę doskonałą do aplikacji w różnych sytuacjach, na przykład  przy pełnym słońcu. Jednak jak nie trudno się domyślić, ta cecha niesie ze sobą koszty jakie musimy ponieść za ten typ wosków. Myślę, że dość powiedziałem na ten temat, życzę powodzenia  w doborze wosku idealnego dla waszego samochodu 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam 

Należy pamiętać że zawsze przed takim zabiegiem należy odpowiednio przygotować powierzchnie. Czyli umyć auto detailingowo oraz przeprowadzić dekontaminacje lakieru. Te czynności umożliwią przyczepność oraz zwiększą żywotność produktu. Po objawach jakie podałeś wnioskuję że powierzchnia nie została wcześniej przygotowana, dlatego wosk znika. Nawet słabej jakości wosk powinien utrzymać się kilka tygodni. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi