Skocz do zawartości
KrokowskiNet

Ogólny tuning samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie ! Posiadam w garażu samochód Skoda Fabia 1.9, a jako że ostatnio zacząłem sie interesować tuningiem samochodów postanowiłem troszke odnowić i podrasować moje auto. I tutaj mam do was kilka pytań. Od czego zacząć aby jak najlepiej poprawić osiągi samochodu? Czy opłaca się wyczyścić środek jakimiś specjalnymi środkami? Co z dodatkowych elementów najlepiej zamontować oraz czy spoiler naprawdę poprawia szybkość pojazdu jak niektórzy twierdzą ? Przyznaję, że dopiero zaczynam więc każda uwaga napewno pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj. Ja zacząłbym od dogłębnego wyczyszczenia samochodu. Zaczynając od wizyty na myjni kończąc na czyszczeniu szczegółowym najmniejszych elementów wewnątrz pojazdu. Jeśli naprawdę chcesz nie tylko poprawić estetykę pojazdu, ale również jego osiągi to specjalne środki do czyszczenia wnętrza będą tutaj niezbędne. Polecam również zastosować szereg smarów, przykładowo grafitowy na różnego rodzaju złączki, czy uszczelki aby zachować je w lepszym stanie, a co za tym idzie poprawić ich funkcjonalność. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj. To czy spojler zwiększa prędkość pojazdu nie podlega żadnych wątpliwości. Spoiler przymocowany z tyłu pojazdu w znacznym stopniu poprawia aerodynamikę samochodu. Oczywiście pod warunkiem, że spoiler ten jest odpowiedniego rodzaju. Istnieją takie modele, gdzie występuje on jedynie dla estetyki, ale w większości przypadków zwiększa on nacisk kół na jezdnię, co znacznie poprawia prędkość samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej. Nie wiem czy w przypadku Skody Fabii można dokonać jakiś bardzo jakościowych tuningów, ale mimo wszystko mogę ci zaproponować odwiedzenie najbliższego mechanika, który specjalizuje się w tuningu pojazdów. Na pewno coś ci doradzi i pomoże wybrać dopasowane do modelu modyfikacje. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, moim zdaniem podstawą do poprawienia osiągów samochodu jest wymiana części na lepsze. Wymień stare uszczelki i małe elementy oraz wszystkie te części które uważasz za niepotrzebne do czyszczenia lub wymiany. Dokładnie wyczyść pozornie zbędne elementy ponieważ to na pewno nie zaszkodzi. Sprawdź dostępne na rynku nowsze części zamienne do swojego pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, jeśli chcesz profesjonalnie podrasować swój samochód i masz na to nie małe fundusze to najlepszą opcją byłoby odwiedzenie profesjonalnego warsztatu do tuningu samochodów i zaufanie im w pełni w wymienianiu poszczególnych części samochodu. Osobiście mogę polecić warsztat MK SPEED, gdzie obsługa jest na naprawdę zadowalającym poziomie. Sam jestem z ich usług niezwykle zadowolony i z czystym sumieniem mogę polecić ich placówkę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej. Również od siebie mogę z czystym sumieniem polecić warsztat MK SPEED, ponieważ tak samo jak Marcin jestem niezwykle zadowolony z ich oferty jak i jakości i profesjonalizmu, z jakim podchodzą oni do każdej, nawet najmniejszej modyfikacji mojego samochodu. Sukcesywnie i regularnie staram się tuningować moje Audi A4 i oni niezwykle mi w tym pomagają, a ich poczucie humoru jest wręcz niezwykłe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi