Skocz do zawartości
Pablo Moralles

Przygotowanie samochodu na sprzedaż

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ostatnio dużo myślałem nad kupieniem nowego samochodu, a co za tym idzie sprzedażą obecnego. Wiem, że wśród was jest dużo osób które się na tym znają,
więc postanowiłem zaczerpnąć wiedzy bezpośrednio od was. Chciałbym się dowiedzieć co decyduje o tym czy klient ode mnie kupi, czy nie. Ważną dla mnie 
rzeczą jest to, żeby mój potencjalny klient był w 100% zadowolony z samochodu, dlatego chciałbym o nie odpowiednio zadbać i zabezpieczyć jeszcze przed sprzedażą.
Macie jakieś rady dla mnie ? Będę bardzo wdzięczny za każdą waszą odpowiedź. 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, wczoraj sprzedałem swój dziesięcioletni samochód. Dbałem o niego i o jego porządną konserwację na przykład przed korozją. Tak więc sądzę, że jestem w stanie 
pomóc w odpowiedzi na pytanie jak przygotować auto na sprzedaż. Pierwsze co przyszło mi do głowy to to, że większość osób jest wzrokowcami i powiedziałbym, że dla 
niektórych to właśnie aspekt wizualny przeważa o decyzji zakupu samochodu. Z tego względu oczywiście polecam dokładnie zadbać o pojazd pod tym kątem, mam tu na myśli
wybranie się na myjnie i porządne umycie samochodu, niech klient widzi, że samochód równie dobrze mógłby wyjechać z salonu wczoraj. Kolejną mega istotną dla mnie
rzeczą są zdjęcia, bo co z tego, że samochód wygląda świetnie, jak przez słabej jakości zdjęcia klient nie będzie w stanie tego dostrzec a w dodatku nasza oferta sprzedaży
nie będzie się wyróżniać od innych. Z tego powodu sądzę, że zatrudnienie fachowca dałoby naprawdę niesamowity efekt. Koniecznie napiszcie co o tym myślicie, mogę śmiało 
powiedzieć, że u mnie zadziałało. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Hej. Sądzę, że jestem osobą która może pomóc w tym temacie. Moim zdaniem jeśli chcemy sprzedać samochód powinniśmy koniecznie wykonać kilka niezbędnych rzeczy. Po pierwsze, powinnyśmy wycenić wartość pojazdu. Jest to o tyle istotny punkt, ponieważ wiele osób nie wycenia wartości faktycznej samochodu, tylko wartość sentymentalną, to ogromny błąd. Kolejnym krokiem jest odświeżenie pojazdu. Mam tu na myśli porządne posprzątanie i wymycie naszego auta. Istotne jest również, aby zrobić całkowity przegląd samochodu, tak, żebyśmy mieli pewność co do jego stanu technicznego. Kolejnym etapem są zdjęcia o których rozpisał się ktoś wyżej. Powiem jedynie, że tak samo uważam co do konieczności stosowania profesjonalnych usług. Mega istotną kwestią jest ogólna treść ogłoszenia, powinna ona zawierać wszystkie zalety oraz wady naszego samochodu. Koniecznie musimy  zamieścić numer "VIN" jest to o tyle istotne, że wielu klientów chce sprawdzić historię waszego samochodu. Ostatnią rzeczą jest zadbanie o udokumentowany przebieg oraz historię wymienianych części. Jeśli macie coś do dodania to śmiało, jestem ciekaw 🙂 .

Edytowane przez Marek45

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Cześć, chciałbym wspomnieć o samym ogłoszeniu auta do sprzedaży. Jest to o tyle istotne, że klient nie będzie patrzył jedynie na zdjęcia, ale też na opis zamieszczony do fotografii. Bardzo istotne jest to, żeby znalazły się tam niezbędne informacje, takie jak rocznik auta, przebieg, czy marka i model sprzedawanego samochodu. Nie mniej ważnymi informacjami są rodzaj paliwa, czy pojemność silnika. Gdy już wszystko wypiszemy sprawdźmy jeszcze raz czy pokrywa się to z informacjami zamieszczonymi w dowodzie rejestracyjnym. Ach i jeszcze jedno, im więcej informacji tym lepiej, rozbudowane ogłoszenie jest zdecydowanie lepsze od takiego w którym są "luki". Najważniejsze jednak jest szczere opisanie stanu pojazdu, nie ukrywajmy niczego przed nowym nabywcą. Pozdrawiam.

Edytowane przez Kran28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie. Jak widzę doskonale czujecie, że o atrakcyjności auta wystawianego na sprzedaż decyduje nie tylko jego stan techniczny, ale także aspekt estetyczny, dlatego niezmiernie ważne jest staranne przygotowanie samochodu. Jakie zabiegi warto wykonać? Czy pielęgnację auta można przeprowadzić samodzielnie, czy lepiej skorzystać z usług fachowców? Odpowiedzi na te pytania postaram się udzielić w kolejnych akapitach.

Przygotowanie auta do sprzedaży ma na celu podkreślenie i wydobycie wszelkich jego walorów. Należy zdać sobie sprawę, że potencjalni nabywcy zwracają uwagę na różne detale pojazdu, które mogą przekonać lub zniechęcić do podjęcia decyzji o zakupie.

Mycie i nabłyszczanie samochodu we własnym zakresie

O pewne elementy auta można zadbać samodzielnie. W niektórych przypadkach możliwe jest naprawienie ubytków lakieru. Aby tego dokonać, należy najpierw dokładnie umyć samochód, używając letniej wody i odpowiednio dobranego szamponu. Kurz i piasek najlepiej spłukać za pomocą myjki wysokociśnieniowej lub węża ogrodowego. Do usuwania zabrudzeń przyda się z kolei szczotka z miękkiego, naturalnego włosia. Po umyciu karoserii trzeba pamiętać o jej dokładnym spłukaniu. Zaleca się także ściągnięcie wody za pomocą gumowej wycieraczki. Po wytarciu lakieru można przystąpić do nabłyszczania karoserii. W tym celu najczęściej stosuje się pastę lub mleczko. Lakier naciera się za pomocą flanelowej pieluchy.

Niektórzy właściciele samochodów decydują się także na samodzielną konserwację czarnych, gumowych i plastikowych elementów nadwozia. Czynność tę przeprowadza się za pomocą odpowiednich sprejów, wyprodukowanych na bazie silikonu oraz olejków. Trzeba spryskać wybrany element samochodu cienką warstwą preparatu, a następnie rozetrzeć ją niepylącą szmatką.

Przygotowanie auta do sprzedaży – profesjonalne usługi

Warto pamiętać, że nie w każdym przypadku będzie możliwe samodzielne wykonanie niezbędnych prac. Jeśli dodatkowo zależy nam na precyzji i chcemy zaoszczędzić czas, lepiej skorzystać z usług profesjonalnego serwisu samochodowego, świadczącego usługi w zakresie przygotowania aut do sprzedaży. W ramach tych usług przeprowadza się szereg czynności, w zależności od konkretnego pojazdu.

Lakierowanie

Przygotowanie auta do sprzedaży bardzo często obejmuje usuwanie uszkodzeń warstw lakieru, przy użyciu nowoczesnych technologii, które pozwalają na przeprowadzenie prac w krótkim czasie. Lakierowanie może być wykonywane za pomocą różnych metod. Na uwagę z pewnością zasługuje lakierowanie miejscowe (SPOT), umożliwiające skuteczne usunięcie rys z lakieru oraz otarć. Zabieg przeprowadzany jest bez ingerencji w nieuszkodzony lakier, co umożliwia zachowanie jak największej części tego oryginalnego.

Usunięcie wgnieceń

Poza rysami na karoserii bardzo często znajdujemy niewielkie wgniecenia. Jeśli nie doszło do uszkodzenia lakieru w miejscu wgniecenia zalecamy bezinwazyjne i bez lakierowe ich usunięcie. Służą do tego tego nowoczesne technologie PDR, polegające na wypychaniu lub wyciąganiu wgnieceń. W praktyce nie do wykonania we własnym zakresie. Aby nie uszkodzić lakieru zalecamy skorzystanie z usług doświadczonych Techników

Likwidacja drobnych uszkodzeń

Szyba czołowa. W niektórych przypadkach niezbędna okazuje się likwidacja odprysków, które są wynikiem uderzeń kamienia lub innych twardych przedmiotów. Naprawa stanowi alternatywę dla wymianę szyby i pozwala na przywrócenie pierwotnych parametrów – zarówno technicznych, jak i optycznych.

Pęknięcia i odkształcenia zderzaków. Mówimy tu o niewielkich uszkodzeniach tzw parkingowych. Można je usunąć bez konieczności wymiany czy naprawy całoelementowej tych elementów. Niektóre serwisy np sieci S-PLUS, potrafią nawet uzupełnić ubytki tworzywa i przywrócić warstwę strukturalną elementów plastikowych nielakierowanych.

Duże znaczenia ma także wygląd felg. W serwisie S-PLUS można naprawić wszelkie uszkodzenia estetyczne felg lakierowanych – takie, jak rysy, otarcia oraz niewielkie ubytki.

Możliwa jest również likwidacja uszkodzeń elementów wnętrza pojazdu: takich jak tapicerka materiałowa, skórzana czy winylowa. Niewielkie pęknięcia, rysy czy ubytki nie będą już problemem przy sprzedaży auta.

Dokładne czyszczenie pojazdu

Przygotowując pojazd do sprzedaży, warto skorzystać z usług w zakresie detailingu – kompleksowej pielęgnacji samochodu, zarówno w części wewnętrznej, jak i zewnętrznej. W ten sposób można precyzyjnie i sprawnie wyczyścić wszelkie elementy pojazdu – karoserię, wnętrze kabiny, bagażnik, przedział silnika.

Niechaj puentą będzie ostatnie zdanie z wypowiedź jednego z pracowników warsztatu blacharsko-lakierniczego S-Plus: Nasza usługa Auto jak nowe jak sama nazwa wskazuje ma na celu przywrócenie auta do stanu idealnej czystości. Detailing pozwala na dotarcie do trudnych dostępnych miejsc. Do czyszczenia auta wykorzystuje się dedykowany sprzęt i profesjonalne kosmetyki. Niektórzy klienci po takiej usłudze rezygnują z chęci sprzedaży bo na nowo odkrywają zalety swojego sprawdzonego auta 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi