Skocz do zawartości
Gość Karol

Opinia o oponach uniwersalnych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karol

Hej. Chciałbym prosił o radę w sprawie opon uniwersalnych. Znajomy wulkanizator przy wymianie opon na zimowe polecił mi zakup uniwersalnych. Zawsze miałem podejście, że to co jest do wszystkiego to jest do niczego.... ale może w tym wypadku to dobra i tania opcja? Zaoszczędziłbym na dwóch parach opon i na co półrocznych wymianach. Ale czy są bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamillo

Ja założyłem mojej żonie opony całoroczne Hankook do auta, bo jeździ nim okazjonalnie, głównie po mieście więc te opony nie mocno nie zużywają. A że ja musiałem jeździć na wymianę opon to mam jeden problem mniej 😁 Nasze wrażenia są takie, że w użytkowaniu są lepiej niż zimowe, które mieliśmy poprzednio. Jest dobra przyczepność i na mokrej i na suchej powierzchni, na śniegu też radzą sobie ok i nie ślizgają się. Tak więc moim zdaniem to dobry pomysł i szczerze polecam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jarek

Mój kumpel wulkanizator twierdzi, że na oponach nie powinno się oszczędzać, bo mają spory wpływ na nasze bezpieczeństwo. Radzę więc zainwestować w dwa komplety opon. Ale jeśli już chcesz całoroczne to tylko z porządnych marek a nie z niższej półki. Lepiej mieć jedne porządne niż dwa komplety byle jakich byle były. Wybór należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie. Moim zdaniem opony całoroczne są dobrym rozwiązaniem w wypadku, gdy nie planujemy wyjeżdżać na długie podróże. Oczywiście jest tak w wypadku gdy nie bierzemy opon pierwszych lepszych tylko jakąś jakość muszą mieć. Mimo wszystko nie radzę oszczędzać na własnym bezpieczeństwie i jeśli w planach jest wyjazd na przykład na wakacje to lepiej już wydać kilkaset złotych na opony zimowe i mieć poczucie bezpieczeństwa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej. Osobiście szczerze polecam opony uniwersalne. Nie mam problemu z jazdą w jakąkolwiek pogodę. Oszczędzam również w ten sposób na zmianie opon, oraz na przeglądach ich stanu czy zakupie nowych kół. Oczywiście mówimy tutaj o oponach z nieco wyższej półki a nie byle jakich, które się zjeżdżą po kilku tygodniach użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi