Skocz do zawartości
Violka

Jak usunąć zapach papierosów z auta?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie 🙂 kupiłam niedawno samochód - stan lakieru i silnika super. Auto kupowałam ze znajomym mechanikiem i nie miał do czego się przyczepić. Ale jest jeden problem. W aucie strasznie śmierdzi papierosami. Sama rzuciłam 2 lata temu papierosy (ale i wtedy nie paliłam w aucie) i nie mam ochoty teraz wąchać tego smrodu. Nie wiem jednak jak się go skutecznie pozbyć. Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, jeśli chodzi o palenie w samochodzie, to też sobie tego nie wyobrażam. Jednak znam pewne metody aby pozbyć się tego okropnego
zapachu tytoniu z naszego samochodu. Pierwsze co powinniśmy zrobić to poszukać czy aby na pewno nie zostały żadne resztki po papierosach palonych
w aucie. Po upewnieniu że wszystko wyzrbieraliśmy powinniśmy wyprać tapicerkę, jednym z najpopularniejszych stosowanych w tym celu środków to
pianka do czyszczenia tapicerki 500. Jeśli jednak chodzi o podsufitki, to tutaj pianka nie pomoże ( ciężko ją rozprowadzać ) w tym celu
warto użyć specjalnego spreju do podsufitki. Jeśli ktoś z was ma inne pomysły na to jak się pozbyć tego ohydnego zapachu z auta to z chęcią posłucham.
Pozdrawiam wszystkich 🙂 .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej wszystkim, co do smrodu papierosów w samochodzie to słyszałem o dość ciekawej metodzie na pozbycie się tego niechcianego zapachu. Jeśli po wcześniejszym wypraniu tapicerki, oraz wywietrzeniu całego samochodu zapach nadal się utrzymuje należy położyć miskę z octem na noc w samochodzie. Ocet powinien zwalczyć zapach papierosów, Jednak jeśli boimy się, że cały samochód przejdzie octem można równie dobrze wycisnąć do miski sok z cytrusów, takich jak cytryna czy pomarańcza. Jest jednak pewne ale, mianowicie trzeba liczyć się z tym, że zapach cytrusów pozostanie przez jakiś czas w aucie. Z drugiej strony, taka pomarańcza jest chyba lepsza od papierosów 😉 . Tak czy siak ja stosowałem tą metodę, konkretnie z grejpfrutem i mogę powiedzieć, że spisała się bezbłędnie. W samochodzie jest teraz świeżo i aż się chce jeździć, co prawda pachnie w środku owocem, ale przynajmniej ciężej zasnąć za kierownicą... Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły jak się pozbyć zapachu samochodu z auta to zapraszam do dzielenia się tym z innymi.

Edytowane przez Kran28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, mam jeszcze jeden pomysł na pozbycie się z auta zapachu po papierosach. Słyszałem jakiś tydzień temu o wykorzystaniu naturalnych właściwości ozonu.
Proces ten nazywa się ozonowaniem, a na zapach papierosów działa idealnie, nie dość, że zwalczy smród papierosów z auta to jeszcze zabije wszystkie wirusy bakterie czy grzyby. Jest to istotne, ponieważ mamy z nimi często do czynienia w kanałach wentylacyjnych naszego samochodu. Jednak, w przypadku kiedy nasze auto naprawdę solidnie było dymione, konieczne może się okazać kilka wizyt u specjalisty od ozonowania. Jest to podobno jedna z najlepszych metod do pozbycia się niechcianych zapachów z samochodu, Koszt takiego zabiegu to około 80 - 90 złotych za 45 min pracy generatora. Sami oceńcie czy to dużo, czy mało, dla mnie jednak jeśli ta metoda się sprawdzi będę mega zadowolony, nawet za taką cenę. Pozdrawiam.

Edytowane przez Marek45

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie. Aby utrzymać we wnętrzu samochodu przyjemny zapach należy przede wszystkim powstrzymać się od palenia papierosów w trakcie jazdy oraz podczas postojów. Jeśli jednak jak piszecie tapicerka oraz wnętrze auta przesiąkły nieprzyjemną wonią tytoniu, warto zdecydować się na dwa zabiegi, wchodzące w zakres regeneracji estetycznej wnętrza pojazdu, czyli na:

• pranie tapicerki samochodowej w celu usunięcia źródła odoru,
  • ozonowanie samochodu - usunięcie cząsteczek odoru z trudno dostępnych elementów oraz instalacji wentylacyjnej.

Opiszę na czym polegają obydwie czynności:

Jak przebiega pranie tapicerki samochodowej?

Podstawowa i konieczna czynność to pranie tapicerki. Trzeba pozbyć się źródła nieprzyjemnego zapachu. Podczas prania tapicerki samochodowej w znanym mi warsztacie używają niezwykle skutecznych i wydajnych narzędzi oraz preparatów. Stosowane środki chemiczne mają działanie odtłuszczające oraz penetrujące, dzięki czemu usuwają powierzchniowe zabrudzenia, a także zanieczyszczenia, które głęboko wniknęły w strukturę materiału oraz brzydkie zapachy, w tym zapachy papierosów. W ten sposób tapicerka oraz wnętrze samochodu doprowadzone zostają do stanu fabrycznej czystości - tak to nie żart. Pranie tapicerki odbywa się przy zastosowaniu wytwornicy piany, co znacznie zwiększa skuteczność działania preparatów i jednocześnie pozwala w znacznym stopniu ograniczyć zużycie wody i nadmierne nasączenie tapicerki.

Na czym polega ozonowanie samochodu?

Kolejnym etapem jest pozbycie się z wnętrza auta nieprzyjemnego zapachu papierosów za pomocą ozonowania. Pozwala to usunąć ze środka auta również zapachy, pozostawione po jedzeniu, przewożeniu zwierząt, zakupów, a także związane z wyciekami oleju czy paliwa. Jednak bez pierwszej czynności jaką jest pranie, samo ozonowanie nie załatwi wszystkiego. Efekt będzie krótkotrwały a zapachy wrócą po jakimś czasie.

Ozonowanie wnętrza auta polega na zamontowaniu w nim specjalnego generatora, wytwarzającego tlen aktywny - ozon. Podczas procesu ozonowania tlen bardzo dobrze wchodzi w reakcję chemiczną utleniania z pozostałymi, zanieczyszczonymi cząsteczkami powietrza, które zostają zneutralizowane przez ozon. W ten sposób można pozbyć się z auta dymu papierosowego, zapachu chemikaliów, wirusów, bakterii, grzybów oraz alergenów. Efekt świeżego powietrza, osiągnięty po ozonowaniu utrzymuje się o wiele dłużej, aniżeli po zastosowaniu zwykłych odświeżaczy.

Należy jednak pamiętać aby porządnie przewietrzyć kabinę po ozonowaniu dla własnego bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi