Skocz do zawartości
Mateusz

Mycie samochodu zimą

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim 🙂 mam mały problem - auto mojej żony stało 3 tygodnie pod blokiem, pod drzewem bez ruszania, bo była chora i nie wychodziła z domu. Po śniegach, roztopach auto jest mega brudne a do tego dochodzą odchody ptasie i igły z drzewa. Wiem, że nie zaleca się myć samochodu zimą ale muszę, bo aż wstyd do tego auta teraz wsiąść. Jak mam umyć auto zimą, żeby nie poniszczyć lakieru?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj, proponuję tobie dogadać się z mechanikiem. Możesz przykładowo wykupić mycie samochodu razem z suszeniem i dołożyć od siebie prośbę aby odpowiednio ogrzać pomieszczenie. Innej opcji nie widzę, ponieważ wiem jak bardzo problematyczne mogą być takie zabrudzenia a przyznaję, że trochę wstyd wsiadać do takiego auta. Możesz również zaryzykować, wybrać dobrą pogodę i najzwyczajniej umyć samochód. Jednak na twoim miejscu wybrałbym opcję z mechanikiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj, niestety moim zdaniem w twojej sytuacji nie pozostaje ci nic innego niż pokonanie własnego wstydu lub pogodzenie się z nim na okres zimowy. Stanowczo odradzam Tobie jakiejkolwiek próby umycia samochodu podczas zimy. Ja na twoim miejscu zabrałbym się na to najwcześniej jakoś na początku maja, kiedy pogoda nie będzie budzić zastrzeżeń. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zgadzam się z Krokowskim. Nie należy pod żadnym pozorem myć auta zimą ponieważ lakier może doznać poważnych uszkodzeń. Opcja z mechanikiem opisana powyżej również nie jest tak bezpieczna jak moze się zdawać więc moim zdaniem powinieneś poczekać aż wiosna przyjdzie i wtedy na spokojnie bez konsekwencji umyjesz samochód.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej hej, ja jestem zdania, że lepiej nie ryzykować. Lepiej po prostu przeboleć wygląd swojego samochodu przez jedną zimę, niż potem przez może nawet i lata żałować tego jednego mycia, bo przecież co powie ktośtam jeśli do niego przyjedziemy z lekkim zabrudzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mycie samochodu zima może spowodować uszkodzeniem lakieru . Proponuję żebyś poczekał do wiosny i wtedy możesz umyć samochod bez żadnych uszkodzeń .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi