Skocz do zawartości
Tomeks

Nowa ustawa o bezpieczeństwie na pasach bezpieczeństwa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 🙂 czy słyszeliście o tej nowej ustawie, która ma wejść w życie w 2021 roku i zakłada, że pieszy będzie miał pierwszeństwo nie tylko na pasach ale będzie je miała również osoba wchodząca na pasy i zbliżająca się do pasów? Kierowcy mają przed pasami zmniejszać prędkość tak, żeby zwiększyć bezpieczeństwo. Podobno poza drogą, pasy to miejsce gdzie dochodzi do bardzo dużej liczby wypadków. Piesi z kolei mają podobno zwiększyć uwagę na przejściu i nie będą mogli korzystać z telefonów czy innych urządzeń zaburzających ocenę. Ciekawi mnie, co o tym myślicie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć 🙂 słyszałam o tym i wcale mi się to nie podoba.... już teraz rowerzyści i piesi uważają, że mają zawsze pierwszeństwo na pasach i nie raz prawie że wpadają pod koła samochodu. Młodzież chodzi ze słuchawkami w uszach albo z nosem w telefonie. Ta ustawa tylko sprawi, że będzie jeszcze gorzej. Muszę sobie zażyczyć od Mikołaja na Święta kamerkę do samochodu, żeby się wybronić w razie czego.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ehhhh słyszałem o tym, ale mam nadzieję, że w końcu nie wejdzie to w życie. Ja rozumiem, że na pasach powinno być bezpiecznie ale należałoby to rozwiązać w inny sposób..... jadąc po mieście co kilka metrów człowiek musiałby zwalniać do 20 km/h bo co chwilę są pasy. Po drugie skąd mam wiedzieć, że pieszy zbliżający się do pasów chce przez nie przejść a nie po prostu pójść dalej? Niestety tak jak Pola chyba zainwestuję w kamerkę samochodową. Ostatnio jechałem z 45 km/ przez miasto. Na chodniku po mojej prawej stronie jechała rowerem starsza Pani w tym samym kierunku co ja. Nagle bez spojrzenia na drogę, bez jakiejkolwiek sygnalizacji zrobiła manewr o 90 stopni i wjechała na pasy. Dobrze że mam dobre hamulce, bo zatrzymałem się dosłownie metr przed nią. Pani oczywiście wyzywała na mnie pod nosem..... jak taka osoba usłyszy, że ma bezwzględne pierwszeństwo to już w ogóle nie będzie patrzyć na  to co się na drodze dzieje.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w miejscowości ostatnio auto potrąciło trzynastoletnią dziewczynkę na pasach - tyle że policja stwierdziła 80% winy dziewczynki a 20% kierowcy. Nastolatka wtargnęła na jezdnię prawie pod koła samochodu idąc z nosem w telefonie. Kierowca dostał 20% przyczynienia za to że dojeżdżając do pasów nie zachował szczególnej ostrożności. Byli świadkowie i kierowca miał kamerkę. Ale jeśli by tego nie było, to wszyscy by faceta pewnie zaszczuli, że dziecko potrącił.... wyjściem jest edukacja dzieci o tym jak należy przechodzić przez jezdnię plus zakaz korzystania z telefonu na drodze. Większe prawa pieszego doprowadzą do powstania większej ilości takich sytuacji jak powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawa sytuacja Olek. Muszę przyznać Tobie rację, bez kamerki i świadków facet zwyczajnie zostałby uznany za winnego bez jakiegokolwiek roszczenia. Zgadzam się również z faktem, że edukacja jest tutaj doskonałą drogą do zażegnania takich sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi