Skocz do zawartości
Kuba21

Wstawienie szyby czołowej - oryginał czy zamiennik?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Mam uszkodzoną szybę czołową po kolizji drogowej. Odszkodowanie od ubezpieczyciela OC jest zaniżone, więc muszę trochę zredukować koszty naprawy. Zastanawiam się nad wymianą szyby na zamiennik zamiast oryginału. Wstępnie sprawdzałem ceny i zamiennik jest minimum 1/3 tańszy. Ale zdaję sobie sprawę, że czasami za ceną idzie jakość.... wiec może doradzicie co zrobić? Bez problemu kupić zamiennik czy jedak dołożyć i wstawić oryginał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja osobiście jestem bardzo negatywnie nastawiony do zamienników. Głównie dlatego, że sam miałem w aucie szybę czołową i kilka innych elementów jako zamienniki. Po kolizji jak rzeczoznawca zobaczył, że miałem zamienniki to dostałem tak małe odszkodowanie, że na nic mi nie starczyło. A żadna firma nie chciała kupić szkody. Nie polecam więc zamiennika, lepiej dać więcej i mieć gwarancję i dobrej jakości element.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej. Ja niestety też w najbliższych dniach muszę wymienić szybę czołową. Od odprysku poszło pęknięcie i nie da się już szyby naprawić. Moim zdanie jeśli chodzi o oryginały czy zamienniki to wszystko zależy od auta i jego stanu. Np. jeśli miałbym 5 letni czy 10 letni samochód to wymieniałbym tylko na oryginały. Ale jeśli wartość auta to kilka tysięcy, to chyba nie ma sensu przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto też dodać, że jest znacząca różnica jakościowa między oryginałem a zamiennikiem. Tanie szyby są produkowane inną, tańczą technologią i często ich kształt nie spełnia wszystkich wymogów. Dodatkowo nawet mała różnica w krzywiznach szyby może zmniejszyć widoczność jazdy, tym bardziej podczas deszczu gdy wycieraczki nie będą odpowiednio do niej dolegać. Widząc różnicę między szybą oryginalną 1000 zł a zamiennikiem 300-400 zł już samo to powinno nam dać do pomyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi