Skocz do zawartości
Pola

Hologramy po polerowaniu auta

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mój mąż dał niedawno swój samochód do polerowania - było trochę rys a na czarnym lakierze były bardzo widoczne. Odebrał, zapłacił, ale potem się przyjrzeliśmy i widać takie hologramy na lakierze. Tak ma być czy coś zostało wykonane błędnie? Nie znam sie i nie chcę od razu dzwonić do faceta z pretensjami. Będę więc wdzięczna za podpowiedź czy robić aferę czy nie 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej. Niestety przy ciemnych lakierach powstają hologramy jeśli specjalista nie zakończy polerowania ścierającego nawierzchnię dodatkowo polerowaniem zakańczającym miękką gąbką, aby wszystko wygładzić. Przy jasnych lakierach nie jest to widoczne, ale na ciemnych hologramy są mocno widoczne. Specjalista powinien o tym wiedzieć i zakończyć pracę pastą wykończeniową, która ujednolica powierzchnię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej 🙂 ja mam czarne BMW i też jakiś czas temu chciałem sobie sam wypolerować samochód. Parę godzin pracy, bolące ręce a tutaj po zakończeniu roboty zauważyłem hologramy.... ale ja jestem laikiem - mechanikowi nie powinno się to przydarzyć. Mega się wkurzyłem, bo naprawdę się starałem. Zwróciłem się więc do mojego mechanika i zrobił mi polerkę ścierającą a potem wykańczającą a na koniec nałożył wosk. Hologramów nie ma, efekt jest super - ale wydałem na to 400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wspomnę też o jeszcze jednej kwestii. Po odebraniu auta z polerowania warto obejrzeć dokładnie szpary między elementami. Fachowiec powinien je albo zabezpieczyć, żeby pasta nie wchodziła pod blachę na której pracuje między szczeliny. Jeśli fachowiec ich nie zabezpieczy, to po polerowaniu powinien dokładnie spłukać samochód żeby pasta nie została w szparach, bo potem zasycha i brzydko wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich. Także kiedyś próbowałem sam wypolerować samochód. Starałem się niezwykle i dokładnie polerowałem każdy element karoserii. Po kilku godzinach byłem zadowolony ze swojej pracy, ale następnego dnia kiedy jechałem do pracy zauważyłem hologramy. Jak najszybciej udaj sie do mechanika. Takie plamy są bardzo nie estetyczne dlatego mechanik za mniej więcej 100zł powinien pozbyć sie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od siebie dodam, że mimo iż istnieją już na rynku odpowiednie kosmetyki, które mają celowo pozbyć się takowych hologramow na karoserii, to jednak polecałbym bardziej odwiedzenie najbliższego mechanika. Efekty przy samodzielnej próbie pozbycia się problemu mogą być różne. Nie warto eksperymentować na swoim samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na obecnym rynku jest ogrom kosmetyków, które pozwolą ci skutecznie pozbyć się takowych hologramów. Osobiście jednak polecałbym ci wybrać jakieś z wyższej półki, ponieważ te najtańsze i najsłabsze jakościowo mogą jedynie pogorszyć sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi