Skocz do zawartości
Violka

Różnica między zwykłym myciem a myciem autodetailingowym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pewnie wyjdę na ignorantkę, ale chciałabym uzyskać więcej informacji o Auto Detailingu. Zawsze miałam starsze auta i myłam je na myjni ręcznej za 10 zł raz na jakiś czas plus raz na jakiś czas odkurzyłam środek i przetarłam środek. Kupiłem sobie niedawno nowsze, ładne autko - Golfa 5 i chciałam o nie bardziej zadbać. Jak pojechałam do myjni zajmującej się autodetailingiem i zaśpiewali mi 150 zł za mycie, odkurzanie itp to prawie upadłam. Czy naprawdę jest aż tak duża różnica w samodzielnym normalnym myciu a myciem detailingowym, żeby takie pieniądze za to brać? Będę wdzięczna za info czy mam dalej sama myć, czy lepiej wyskoczyć z kasy i pozwolić, żeby ktoś zadbał o mój samochód.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Auto Detailing jest dużo dokładniejszą i efektywniejszą metodą mycia samochodu ale i zabezpieczenia lakieru oraz innych elementów przed uszkodzeniami, zabrudzeniami itp. Po pierwsze ze względu na profesjonalne, specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do konkretnych zadań. Po drugie Auto Detailing to nie tylko umycie auta pianą, wyszorowanie gąbką oraz spłukanie auta. Firmy zajmujące się tym specjalistycznym myciem oferują nie tylko dokładne mycie ale też osuszenie lakieru, mycie szyb, nałożenie dressingu na opony, czyszczenie wnętrza itp. Można powiedzieć, że Autodetailing to takie spa dla auta 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Violu, możesz oczywiście sama umyć samochód na myjni ręcznej, odkurzaczem wyczyścić środek i szmatką przetrzeć wnętrze, ale różnica jest taka, że dzięki produktom i umiejętnym z nich korzystaniu efekt zostaje na dużo dłużej, plus specjalistyczne produkty chronią przez zabrudzeniami i uszkodzeniami. Przy nowszym, fajnym aucie warto raz na pół roku zainwestować w mycie autodetailingowe i najlepiej woskowanie, bo fajnie chroni lakier.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie. Mycie samochodu to jeden z podstawowych zabiegów, który ma na celu utrzymanie pojazdu w nienagannym stanie. Estetyka auta jest równie ważna, jak jego stan techniczny, dlatego nie dziwi mnie, że dość często korzystacie z myjni samochodowych lub samodzielnie je czyścicie. Choć usługi mycia automatycznego i ręcznego są powszechnie dostępne i nowoczesne, to samodzielne mycie pojazdu nie przywróci mu idealnego wyglądu. Wyjaśniamy, jakie są różnice pomiędzy myciem samochodu na myjni a oddaniem go w ręce ekspertów od autodetalingu.

Jaki cel ma wizyta na myjni samochodowej?

Korzystając z myjni, możecie jedynie pozbyć się powierzchniowych zabrudzeń z karoserii. Jest to sposób na uniknięcie nawarstwiania się brudu i wiążących się z jego niekorzystnym działaniem na karoserię uszkodzeń. Niestety, woda i środki czyszczące nie przywrócą karoserii naszego pojazdu idealnego wyglądu. Wizyta na myjni nie jest więc sposobem na poprawę estetyki pojazdu w stopniu, na którym zależy większości kierowców. Mycie samochodu na myjni jest rozwiązaniem szybkim i tanim, ale nie jest efektywne. Co więcej, częste korzystanie z myjni może doprowadzić do pojawienia się na lakierze rys oraz zmatowień. W celu kompleksowego zadbania o czystość i wygląd karoserii pojazdu oraz odświeżenia jego wnętrza proponuję skorzystać z usług, wybierając jeden z dostępnych programów profesjonalnego autodetalingu.

Na czym polega profesjonalny autodetaling?

Autodetaling to faktycznie „SPA” dla każdego samochodu, dzięki któremu odzyska on nienaganny wygląd i będzie zachwycał blaskiem karoserii. Usługa taka polega na kompleksowym czyszczeniu karoserii pojazdu ze wszelkich zabrudzeń po ich wcześniejszej identyfikacji. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie odpowiednio dobranych do konkretnych potrzeb, dedykowanych środków chemicznych. Dzięki dokładnemu oczyszczeniu karoserii z różnych mało widocznych zanieczyszczeń np. lotnej rdzy, smoły i owadów możliwe jest przystąpienie do kolejnych etapów przywracania pojazdowi idealnego wyglądu, które uwzględniają m.in. usuwanie rys i zmatowień karoserii1072708184_Autodetailingzabrudzenia.JPG.7099d68583f79b09cdf048cb320acc4a.JPG

W zależności od stanu pojazdu oraz wybranego programu autodetalingu profesjonalnemu czyszczeniu i regeneracji poddawane jest także wnętrze pojazdu. Dzięki temu możecie nie tylko pozbyć się częstych zabrudzeń, ale także niewielkich uszkodzeń tapicerki oraz nieprzyjemnych zapachów. W efekcie trafia do Was auto, które wygląda jak nowe i staje się powodem do dumy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo Panom dziękuję! Wytłumaczyliście mi to bardzo dokładnie i już wiem o co chodzi 😉 po kobiecemu przyrównałabym to do samodzielnego pomalowania twarzy zwykłymi kosmetykami a usługą w salonie kosmetycznym - nie mam profesjonalnych kosmetyków, odpowiedniej wiedzy ani doświadczenia w wykonaniu profesjonalnego makijażu. Myślę, więc że raz na jakiś czas skuszę się na taki auto detailing 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi