Skocz do zawartości
Kazar1

Koło zapasowe w sprayu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Niedawno założyłem do swojego auta LPG i nie mam miejsca w bagażniku na koło zapasowe. Wiadomo, że na dalsze wyprawy trzeba je z sobą zabrać, ale jeżdżąc w koło komina wolałbym o nie taszczyć. Myślę więc o zapasówce w sprayu, ale powiem szczerze, że wcześniej nie korzystałem z takich specyfików. Będę wdzięczny, jak polecicie mi jakiś dobry produkt i podpowiecie, na co zwrócić uwagę przy korzystaniu z niego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej. Zdarzyło mi się użyć takiej zapasówki w sprayu i bez problemu przejechałem 50 km zanim dotarłem na wulkanizację. Akurat wtedy miałem kupiony spray z Motula za jakieś 20-30 zł. Teoretycznie producent wskazuje, że można tak przejechać kilkaset kilometrów, ale nie sprawdzałem i wolałbym nie sprawdzać. Myślę że jeżdżąc w koło domu taki środek w zupełności wystarczy, ale jadąc na wakacje 600 kilometrów warto jednak chyba wziąć zwykłą zapasówkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie. Faktycznie niezastąpiona jest tradycyjna zapasówka. Koło zapasowe w sprayu też nie jest złe. Można na nim przejechać jednak krótsze dystanse niż na tradycyjnym kole zapasowym co jest oczywiście zrozumiałe. Trzeba pamiętać że koło zapasowe w sprayu to tak naprawdę swego rodzaju "łatka" z aerozolu którą aplikuje się na oponę, dlatego też nie naprawia nam ona koła w 100% a tylko tymczasowo przywraca kołu właściwości jezdne. Krótko mówiąc na krótkie dystanse spray w zupełności wystarczy, jednak na długie podróże musisz mimo wszystko zabrać tradycyjne koło zapasowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj, osobiście odradzam używanie takich niepewnych specyfików. Pamiętaj, że chodzi tutaj o twoje bezpieczeństwo i nie należy na nim oszczędzać nawet grosza. Rozumiem, że możesz nie mieć miejsca w bagażniku i szukasz innych rozwiązań niż zabieranie ze sobą koła. Możesz oczywiście jeździć bez tradycyjnego koła zapasowego, a zamiast niego brać to w sprayu ale pamiętaj, że robisz to na własne ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć wszystkim. Zgadzam się całkowicie z Ambrozakowskim. Na pierwszym miejscu podczas jazdy i nie tylko powinno być nasze bezpieczeństwo. Można powiedzieć że kupienie koła zapasowego w sprayu jest w pewnym stopniu nie do końca stabilne. Osobiście uważam że niestety ale powinieneś mimo wszystko zabrać ze sobą tradycyjne koło zapasowe, a nie szukać jakichś nie sprawdzonych metod naprawy tymczasowo koła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej. Stosowałem już raz koło zapasowe w sprayu i mogę potwierdzić iż jest to całkowicie bezpieczna alternatywa. Bez problemu dojechałem do celu jakieś 60km i wszystko było w porządku. Polecam, jednak na dłuższą metę ( to znaczy jazda przez kolejne dni na tym kole ) trzeba zakupić koło zapasowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi