Skocz do zawartości
Mareczek

Zakup Audi A6 z 2007 roku od handlarza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

zawsze kupowałem samochody niskiej wartości do 8.000 zł, więc szczerze powiedziawszy nie sprawdzałem zbyt dokładnie auta i dokumentów przed zakupem - byle jeździło i na pierwszy rzut oka i po jeździe próbnej nie wykazywało jakiś problemów. Teraz jednak uzbierałem trochę kasy i chce sobie kupić porządny samochód - audi a6 z 2007 roku. W poniedziałek jestem umówiony na oględziny samochodu z handlarzem, który te auto kupił kilka tygodni temu w Niemczech. Wiem, że takie osoby czasami kombinują i stad moje pytanie: na co zwrócić uwagę w dokumentach, przy samochodzie i podczas rozmowy ze sprzedawcą, żebym po prostu nie został oszukany.

Będę wdzięczny za pomoc 🙂 z góry dzięki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej 🙂 moim zdaniem zawsze kupując droższe auto, warto podejść do tego na chłodno i ostrożnie, żeby wyłapać ewentualne nieścisłości. Sprawdź czy są wszystkie dokumenty, czy są wszystkie podpisy, ile czasu auto wisi na aukcji, czy są 2 komplety kluczy, czy jest opłacone OC i czy stan techniczny odpowiada opisowi.

W przypadku handlarzy trzeba jeszcze bardziej ostrożnie podejść do tematu, bo osoby te chcą zarobić na pośrednictwie sporą kasę i mogą chcieć coś zataić. Często handlarze kupują samochody uszkodzone, naprawiają je i sprzedają z zyskiem - niestety czasami ta naprawa jest byle jaka. Czasami oglądałem Wojny Samochodowe na TVN Turbo i tam można było zobaczyć, jak handlarze chcą zarobić kilka tysięcy na drobnych naprawach. Ja osobiście wolałbym kupić auto taniej od osoby prywatnej, nawet uszkodzony i dać do naprawy do zaufanego mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam zdanie Witka - jeśli auto droższe, to lepiej kupić od osoby prywatnej. Handlarze kombinują jak mogą, kupują uszkodzone samochody, naprawiają byle jak byle wyglądało a potem wychodzą problemy. Miałem w rodzinie dwa takie przypadki gdzie po zakupie auta wyszły buble na których na pierwszy rzut oka nie było widać. Auto z historią i jedym czy dwoma wcześniejszymi właścicielami będzie dużo pewniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi