Skocz do zawartości
Wojtek-81

Usuwanie rys na czerwonym lakierze z pomocą wosku koloryzującego

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 😄Kupiliśmy ostatnio z żoną dla niej do jazdy do pracy czerwoną Yariskę. Autko jest w środku zadbane, ma nieduży przebieg i mechanicznie też jest ok. Ale cóż.... nie chce powielać stereotypów ale była właścicielka chyba dosyć często jeździła nieostrożnie, bo kilka elementów jest podrapanych. Na szczęście są to powierzchowne rysy ale na czerwonym lakierze są widocznie i moją żonę bolą od tego oczy 😜 Nie chcę wydawać kolejnych kilku tysięcy na lakierowanie 4 czy 5 elementów. Pomyślałem więc o wosku koloryzującym, ale nigdy takich środków nie używałem, więc będę wdzięczny za info, czy taki wosk przykryje rysy i przez to wypełnią się kolorem? Będę też wdzięczny za jakąś instrukcję nakładania wosku, bo też wcześniej tego nie robiłem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hejka. Nie obrażaj kobiet, znam wiele facetów którzy jeżdżą gorzej i co chwilę mają jakąś choćby małą szkodę jak np. przetarcie 😜 znajomi mieli podobną sytuacje jak u Ciebie, więc pozwolę sobie odpisać. Kolega pojechał w góry czerwonym fordem focusem i zapuścił się w jakąś kiepską drogę i porysował sobie auto gałęziami.... kupił wosk koloryzujący o podobnym czerwonym odcieni i całe auto potraktował tym woskiem. Widziałam je w wersji przed i po i była bardzo duża różnica - ja osobiście nie widziałam w ogóle tych rys. Coś mi się kojarzy, że stosował wosk z K2 ale nie dam sobie ręki uciąć....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też myślę, że wosk koloryzujący to dobry pomysł na zamaskowanie rys, ale jedynie tych powierzchownych. Głębokich rys nie zakryjesz woskiem. No i warto zainwestować w wosk chociaż ze średniej półki a nie najtańszy, bo wtedy efekt będzie lepszy. Poniżej instrukcja działania, tak jak prosiłeś:

• umyj samochód, wysusz go a element na którym będziesz pracował w szczególności,
  • przed użyciem wosku wstrząśnij energicznie butelką, nałóż wosk na miękką szmatkę i kolistymi ruchami rozprowadzaj na elemencie,
  • większą ilość wosku nałóż na okolicę rys,
  • zostaw wosk do wyschnięcia na kilka minut,
  • potem ściereczką z mikrofibry poleruj element również kolistymi ruchami ale z mniejszym naciskiem w okolicy rys.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi