Skocz do zawartości
Robert Kowalski

Problem z hamulcem w Nissanie Leafie z 2016 r.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

od kilku tygodni jestem posiadaczem Leafa i zauważyłem, że w 75 % przypadków przy nawet lekkim naciśnięciu pedału hamulca auto dość mocno szarpie i gwałtownie hamuje. Jest to mega nie komfortowe, tym bardziej w korkach, bo boję się, że za którymś razem ktoś uderzy w tył mojego samochodu. Nissan ma 4 lata i 138 tys km przebiegu. Czy wiecie może w czym problem i na jaką naprawę trzeba się nastawić?

Pozdrawiam, Robert

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj Robert ! 

Proponuję Tobie sprawdzić luzy w zawieszeniu oraz czy twoje koła są dobrze dokręcone. Jeśli okaże się że wszystko w tych dwóch sprawach jest dobrze to jak najszybciej udaj się do mechanika i niech on obejrzy sytuację na własne oczy. Hamulec jest niezwykle ważny dla twojego bezpieczeństwa i nie wyobrażam sobie kierowcy, który jeździł by z uszkodzonym hamulcem po drogach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Moim zdaniem w pierwszej kolejności powinieneś sprawdzić zawieszenie samochodu. źle dokręcone koła, które zasugerował Kaziu to też jest dobry. Przyczyn opisanego przez ciebie problemu jest tak dużo, że nie jesteśmy w stanie jednocześnie określić tej konkretnej przyczyny na podstawie twojego opisu. Najlepiej będzie jak udasz się z tym prosto do mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, od siebie mogę dodać że źle dokręcone koła w twojej sytuacji to lekki absurd. Nie miałbyś wtedy raczej problemów z jazdą, a nie mógłbyś wtedy wcale prowadzić. Proponuję ci się skupić na zawieszeniu samochodu, ponieważ to tam najpewniej tkwi problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi