Skocz do zawartości
Młody Mechanik

Duży Fiat 125p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 🙂 jestem fanem motoryzacji nowoczesnej, ale starsze auta mają też swój urok. Ostatnio wiele osób wynajmuje zabytki na śluby i inne uroczystości i zastanawiam się nad kupnem właśnie dużego Fiata, aby dorobić sobie wożąc pary młode 😉 wiem, że właściciele za kilka godzin biorą 500-2000 zł, a tyle to ja nigdy w warsztacie nie zarobie. Pytanie jednak, czy opłaca się Fiata kupić: jaka jest dostępność części zamiennych, jakie były ich typowe bolączki itp?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej 🙂 na samochodach się za bardzo nie znam, ale mogę napisać, że moja przyjaciółka jechała do ślubu dużym fiatem  w kolorze niebieskim - wraz z przystrojeniem białymi kwiatami samochód wyglądał obłędnie. Kierowca miał do tego fajny niebieski garnitur, więc całość usługi była na najwyższym poziomie. Za 5 godziny do dyspozycji chłopak wziął 1500 zł - Młodzi mają zdjęcia przy samochodzie w parku i mają pamiątkę na całe życie. Tak więc myślę, że masz super pomysł na biznes 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć 🙂 Znam parę osób, które miały lub mają fiata oraz dwóch znajomych mechaników miało okazje taki auta naprawiać. Z tego co wiem, co usłyszałam i co przeczytałem wynika, że duże fiaty były i są bardzo awaryjne - nie da się ich porównać np. do prawie niezniszczalnego Mercedesa W123 (Beczki). Problemy występowały z układem paliwowym, mostami, ładowaniem, rozrządem, zawieszeniem, korozją itd... Korozja jest dużym problemem, wiec jeśli chcesz kupić fiata, to wybierz się na oględziny z jakimś mechanikiem albo pojedź na szybki przegląd, żeby ktoś obejrzał stan podłogi. Części niestety też trudno kupić z tego co słyszałem.

Samochód jest świetny, fajnie wygląda, ale jest z nim sporo problemów, wiec zalecam ostrożność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie. Pomysł na biznes masz niesamowity ponieważ faktycznie ostatnio wiele osób coraz częściej wynajmuje zabytkowe auta na jakieś życiowe dla nich wydarzenia. Może być jednak lekki problem na początek, ponieważ fiat jak dobrze wiemy jest już zabytkiem a takowe bardzo trudno dostać. Nie mówiąc już o częściach które są prawie niemożliwe do zdobycia. Sytuacji nie poprawia również fakt, że owy fiat 125p psuje się stosunkowo często i może zdarzyć się taka sytuacja że jakaś jego część będzie niemożliwa do naprawy i potrzeba nowej części a to już nie mały problem w takim modelu. Mógłbym ci zaproponować poszukanie innego modelu, który również jest zabytkiem, ale nie takim specyficznym, ponieważ moim zdaniem twoje szansę na start są o wiele niższe korzystając z fiata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej. Przyznaję, ze pomysł masz świetny. Chciałbym szczególnie zwrócić uwagę na najważniejszy aspekt takiego biznesu. Twoim priorytetem będzie nic innego jak sam wygląd samochodu. Jego estetyka i wygląd ogólny muszą być na najwyższym poziomie. Wtedy twoja oferta wyda się o wiele atrakcyjniejsza i przyciągnie wielu klientów. O stan wewnętrzy samochodu również należy dbać, ale nie oszukujmy się, ludzie patrzą przede wszystkim na wygląd przy takich wydarzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No cześć. Na początku chciałbym powiedzieć, że pomysł na biznes masz wręcz idealny. Co prawda z zakupem samego samochodu nie powinieneś mieć jakichkolwiek problemów, aczkolwiek jeśli coś się w takim starociu zepsuje to zdobycie części zamiennych może być niemałym wyzwaniem. Jednak moim zdaniem po kilku pierwszych zleceniach powinieneś mieć odłożone tyle pieniędzy, że mógłbyś ewentualnie kogoś przelicytować i odpowiednio się dogadać z posiadaczem takowych zamienników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gratulacje pomysłu. Wynajmowanie takich starych ( oczywiście przede wszystkim niesamowicie zadbanych ) cieszy się coraz wiekszą popularnościa. Zadbaj o samochód a wszsytko będzie dobrze. Pamiętaj, że w tym biznesie najbardziej będzie się liczyć kwestia estetyczna i ta, jak twój pojazd będzie sie prezentował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi