Skocz do zawartości
Olek_93

Skórzana tapicerka - jak zadbać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

mam samochód ze skórzaną tapicerką. Moje Audi ma już 7 lat i niestety zaczyna być widać ślady użytkowania. Nie ukrywam, że wcześniej nie za bardzo o to dbałem i nie stosowałem żadnych preparatów. Co mam więc teraz zrobić, żeby zabezpieczyć skórę i zadbać o nią, żeby jeszcze lata wytrzymała bez konieczności wizyty u tapicera? Będę wdzięczny za info 😉

Pozdrawiam,

Olek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej 🙂 podepnę się pod temat i pod pytanie, ponieważ również mam w moim BMW skórzaną tapicerkę - auto kupiłem w lutym ale zimy nie zaznałem od tamtej pory. Kolega mi mówił na wiosnę, że przez zimę bardzo zniszczyła mu się skóra. Czy jest różnica w dbaniu o skórzaną tapicerkę przez lato i przez zimę? Na co zwracać uwagę w zimę, żeby jej nie zniszczyć? Nie po to kupowałem auto za 30 tysięcy, żeby za chwilę musieć jechać do tapicera i wydawać kilka tysięcy na jej wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakby nie było, skórzana tapicerka dalej kojarzy się z luksusem, więc wiele osób chce ją mieć 😄 ale żeby wyglądała fajnie i nie pękała, to niestety trzeba o nią dbać - tym bardziej jeśli nie mamy auta premium. Producenci nie drogich aut chcieli dać użytkownikom trochę luksusu poprzez skórę, ale przez to zaczęli stosować gorsze jakościowo materiały, które szybciej się niszczą. Skórzaną tapicerkę trzeba często odkurzać, aby nie zalegał na niej piach i brud i nie rysował jej. Trzeba też kupić preparaty typowo do skórzanej tapicerki np. z firmy Sonax z neutralnym PH no i czyszczenie powinno się odbywać szczotką z włosiem naturalnym, np. włosem dzika. Admin wrzucił tu na forum fajny artykuł odnośnie pielęgnacji skóry - radzę przeczytać 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podczas zimy i częstych opadów niestety wnosimy do auta dużo brudu, piasku, błota i śniegu. To plus temperatura wpływają na zużywanie skóry. Mogę dać kilka rad, jak dbać o skórę w zimę:

- Mając skórzaną tapicerkę tym bardziej podczas zimy trzeba ją często odkurzać (dobrą opcją jest odkurzacz ręczny),

- Nie czyścimy tapicerki skórzanej płynem do szyb czy płynem do naczyń - stosujemy specjalne preparaty (płyn do czyszczenia, szczotka, piana, ściereczka),

- Możemy zabezpieczyć skórę jakimś preparatem, dzięki którego zmięknie, będzie bardziej elastyczna i nie będzie pękać,

- Nie radzę przesadzać z podgrzewaniem foteli - wysoka temperatura źle wpływa na skórę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi