Skocz do zawartości
Gość Kocur

Czy waro kupić auto hybrydowe?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kocur

Cześć. Zastanawiam się nad kupnem auta hybrydowego. Nikt z moich znajomych takiego nie ma, ale w telewizji słychać, że są nowoczesne i oszczędne. Z tego co wiem prym w produkcji aut hybrydowych ma Toyota (myślę właśnie o CHR, Corolli albo RAV4). Jakie są wady i zalety takich silników? Czy faktycznie można zauważyć sporą oszczędność? Czy rozróżnia się inne rodzaje hybryd czy wszystkie są tego samego typu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Auta elektryczne są jeszcze mało spotykane dlatego też samochody hybrydowe z dwoma źródłami napędu są obecnie bardzo modne bo są połączeniem dobrej ceny i wygody z ekologią. Są czymś pomiędzy silnikiem spalinowym a elektrycznym i łączy zalety ich obu. Minusami hybrydy jest cena wyższa niż w przypadku silnika spalinowego i niestety nie są zbyt dynamiczne. Sporym plusem jest natomiast oszczędność bo jazda bez silnika spalinowego może zmniejszyć zużycie benzyny nawet o połowę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć :) sama zastanawiam się nad zakupem Toyoty Auris z napędem hybrydowym - za egzemplarz z 2011 roku sprzedający życzą sobie jakieś 25-35 tysięcy i tyle też jestem w stanie dać. Też słyszałam, że to Toyota obecnie ma najlepsze propozycję aut hybrydowych. Moi znajomi mają RAV4 z napędem hybrydowym i bardzo sobie chwalą. Myślę, że obecnie bardzo ważna jest walka o czystsze powietrze, plus jest to spora oszczędność na paliwie. Jednakże zastanawia mnie, czy obecnie jest to na tyle już rozwinięta technologia, że auto hybrydowe nie będzie stwarzało większej ilości problemów niż to tego warte.... co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marcia666 - wydaje mi się, że to jest tak samo jak ze zwykłym autem spalinowym. Ty możesz mieć np. Opla Astrę, która nie przysparza żadnych problemów przez lata a druga osoba może mieć taki sam samochód i co chwilę jeździć do mechanika. Niestety auta po prostu się psują, nie ważne czy to silnik benzynowy czy hybryda. Nie wydaje mi się więc, żeby takie auto stwarzało jakieś większe problemy, a plusów jest sporo - jeśli Cię stać na zakup hybrydy, to się nie zastanawiaj tylko kupuj. Wbrew pozorom auta hybrydowe zaczęto już produkować poad 100 lat temu, więc już firmy produkujące samochody porządnie ogarnęły temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie. Moja żona marzy o aucie hybrydowym - jest bardzo eko więc i w sprawie auta chciałaby pomóc planecie 😉 nie mamy jednak pieniędzy, żeby kupić nowe auto z salonu, dlatego zastanawiałem się nad kupnem auta hybrydowego używanego. Czy warto w ogóle kupić używaną hybrydę? Jakich modeli szukać? Mało kto ma takie auta, więc pytanie czy nie będziemy mieć potem do czynienia z ciągłymi awariami.... Będę wdzięczny za każdą podpowiedź 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowe hybrydy są droższe od podobnych wersji z silnikiem benzynowym czy diesela, ale w przypadku aut hybrydowych kilkuletnich z rynku wtórnego nie ma aż takiej dużej różnicy. Hybrydy nie są może jeszcze jakoś bardzo popularne, ale z roku na rok będzie ich przybywać, więc warto na pewno zainteresować się tematem. Bardzo dużym plusem hybryd jest prosty silnik - co za tym idzie, jest prawie że bezawaryjny. U nas w Polsce z tego co widać najwięcej jest ofert kupna używanych Toyot hybrydowych i myślę, że właście Toyota ma najlepsze auta tego gatunku, więc jeśli szukasz czegoś dla żony to radzę pomyśleć o Priusie albo Aurisie - będzie to fajne, oszczędne autko miejskie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich. Auta hybrydowe są dobrym rozwiązaniem w przypadku gdy samochód musi być dla nas w pewnym sensie uniwersalny. Chodzi tu o to, że hybrydy są przystosowane zarówno do długich podróży ( na przykład na wakacje, za granicę itp.), jak i tych krótkich ( do sklepu czy pracy ). Dlatego przeanalizuj swoją sytuację i wybierz jakiś nowszy model jeśli stawiasz na jakość, ponieważ technologia, szczególnie w hybrydach ciągle leci do przodu i z roku na rok jest coraz bardziej wydajna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej. Na kwestię opłacalności zakupu samochodu z silnikiem hybrydowym jest naprawdę wiele opinii. Ludzie różnie do tego tematu podchodzą, głównie przez wgląd na usterki jakie niestety dosyć często występują w pojazdach tego typu. Głównie dzieje się tak, ze względu na złożoność silnika i liczby jego elementów. Dlatego mogę dodać, ze zakup używanego modelu praktycznie wcale nie wchodzi w grę, jeśli chcesz się nim nacieszyć przez dłuższy czas. Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi