Skocz do zawartości
Gość Ela

Środek "antypara"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ela

Cześć 🙂 mam nissana almerę i ogólnie świetnie się nią jeździ ale jest jedna rzecz, która bardzo mi przeszkadza, a mianowicie szyby (szczególnie czołowa) bardzo parują w okresie wiosna, jesień i zima jak jest wilgotno. Przetarcie szmatką mało pomaga, a zanim to odparuje po włączeniu nawiewu to trochę mija. Czytałam trochę w internecie i podobno są preparaty "antypara", które mają to zminimalizować. Możecie jakiś polecić i podpowiedzieć, czy w ogóle kupno czegoś takiego spełni swoją rolę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze - powodem osadzania się pary czy wilgoci na szybach mogą byćzabrudzony filtr kabinowy, woda na podszybiu lub woda znajdująca się w aucie na ubraniach, parasolu itp. i wsiąkająca w dywaniki. Dodatkowo brudna i tłusta szyba również wzmaga osiadanie pary. Spróbuj więc wyeliminować te rzeczy a może Twój problem minie albo zostanie zminimalizowany.

Po drugie można się oczywiście posiłkować preparatami w stylu antypara - K2 i Sonax mają fajne preparaty w dobrych cenach. Ich działanie jest porównywalne, a K2 jest tańszy więc mogę polecić 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć 🙂 widzę temat szyby czołowej więc się podepnę - widziałam ostatnio podczas deszczu samochód bez wycieraczek. Chłopak powiedział mi, że to taka niewidzialna wycieraczka 😛 fajnie to wyglądało więc chętnie bym się dowiedziała na czym to polega, czy to warsztat nakłada mi taki środek czy mogłabym sama to ogarnąć. Jaki jest koszt takiej opcji no i czy w ogóle zdaje to egzamin na drodze, bo kiepsko to widzę w ulewie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiele osób myśli że po prostu ramię i pióro wycieraczki są przezroczyste ale niewidzialne wycieraczki to po prostu środek chemiczny nakładany na szybę (można i na czołową i boczne i lusterka). Daje to tyle, że przy dużych opadach i szybkiej jeździe krople deszczu spływają na bok ułatwiając widoczność. Plusem tej opcji jest wygodna jazda w deszczu, po nałożeniu porządnych produktów można z taką powłoką przejechać z 60-90 tysięcy. Niestety normalne wycieraczki na takiej powłoce ciężej chodzą. Preparat też podobno pogarsza widoczność w nocy. Żeby niewidzialna wycieraczka się sprawdzała, trzeba bardzo dokładnie przygotować powierzchnię do nałożenia specyfiku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć.

Też miałam problem z zaparowanymi szybami. Kupiłam antyparę chyba z K2 i lekko pomagało, ale i tak nie dawało to takiego efektu jak trzeba. Pojechałam z tym do mechanika i niestety trzeba było wymienić filtr kabinowy. 

Mój brat miał niewidzialne wycieraczki - na kryzys wieku średniego kupił sobie Toyotę Celicę. Może i fanie to wyglądało ale przy dużym deszczu widoczność była kiepska - bałam się z nim jechać podczas ulewy. Tak wiec nie polecam.

Pozdrawiam, Violka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Violka ma rację, nie zawsze te niewidzialne wycieraczki się sprawdzają - zależy to też od jakości preparatu. Aby efekt był super, to trzeba zainwestować w droższy, profesjonalny preparat.

Marcia666 - możesz sama kupić i nałożyć niewidzialne wycieraczki. Wysyłam Ci instrukcję:

- dokładnie umyj i odtłuść szybę,

- należy podgrzać szybę (nawiew ciepły, postawienie w ciepłym garażu czy na słońcu) i preparat chemiczny, czyli niewidzialną szybę (np. wsadzić do miski z gorącą wodą),

- spryskaj szybę przygotowanym preparatem i wytrzyj bawełnianą ściereczką,

- gdy preparat wyschnie polerujemy szybę inną czystą ściereczką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć 🙂 miałem kiedyś magiczną wycieraczkę, ale wcale nie byłem nią zachwycony. Efekt nie był taki, jak oczekiwałem. Mimo wszystko uważam, że normalna wycieraczka robi najlepszą robotę, tyle że trzeba o nią dbać a wiele osób tego nie robi. Jeśli pamięta się o tym, że:

- wycieraczki nie są po to, żeby usuwać z szyby szron, lód czy śnieg,

- nie włączamy wycieraczki na suchej szybie czyli bez płynu bo uszkadzamy pióra,

- gumowe elementy nie lubią dużych temperatur i warto stawiać auto w cieniu aby wycieraczki się nie nagrzewały,

- warto zainwestować w sprawdzone marki wycieraczek a nie tanie podróbki,

to zwykłe wycieraczki będą świetnie spełniać swoją rolę przez długi czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi