Skocz do zawartości
Gość Patryk S.

Czy warto kupić drogi wideorejestrator?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patryk S.

Cześć. Prowadzę firmę budowlaną, codziennie muszę jeździć po całym województwie (po śląsku) więc codziennie robię minimum 200 km. Mam nowe auto wzięte w leasing i chciałbym się zabezpieczyć kupując wideorejestrator - jakby mi ktoś wyjechał albo nie udzielił pierwszeństwa to, żebym miał na to dowód. Kiedyś zdarzyło mi się, że sprawca się wypierał i zajęło kilka miesięcy zanim sąd uznał jego winę. Tylko zastanawiam się czy kupić coś za około 200 zł (facet w sklepie polecał mi 70mai Smart Dash Cam 1S) czy może lepiej dołożyć i kupić coś za 500-700 zł? Czy jest duża różnica w jakości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taki wideorejestrator to świetna sprawa tym bardziej dla kogoś kto dużo jeździ - mojemu tacie raz to tyłek uratowało. Ma on właśnie 70mai Smart Dash Cam 1S i sprawdza się na medal ale tylko w dzień - jakość może nie full hd ale wystarczająca. W nocy widok jest kiepski, więc mogłoby się okazać, że nawet jak nagranie pokaże auto sprawcy to nie będzie dało się odczytać rejestracji. Droże wideorejestratory nagrywają z większą prędkością i obraz jest bardziej wyraźny, ale ma to większe znaczenia tyko w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się z Izuśką - wideorejestrator za 200-300 zł powinien spełnić swoją funkcję. Nie widzę sensu kupowania trzy razy droższego, bo nie ukrywajmy, niektórzy jeżdżą i kilkanaście lat bez jednej kolizji. Droższy np. Viofo A129 GPS za jakieś 700 zł oczywiście jest lepszy ale w 90% przypadków jest po prostu drogim gadżetem - mój jeden klient taki ma i wszystkim się tym chwali. Droższy wideorejestrator miałby sens dla kogoś kto dużo jeździ po nocach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam trochę inne zdanie niż Kamil i Izuśka - tani wideorejestrator za 200-300 można kupić tylko jak ktoś mało jeździ autem i nie jest pechowcem albo jak kogoś stać, żeby zapłacić za naprawę auta jak sprawca zbiegnie z miejsca zdarzenia i nie uda się go odnaleźć. No i jeśli mamy AC. Ale jeśli ktoś dużo jeździ autem, to niestety raz na jakiś czas zdarzy się jakaś kraksa i warto się porządnie zabezpieczyć. Mój tata miał Xblitz Mini za 240 zł. Miał poważną kolizję w trakcie dnia, ale było pochmurno i siąpił deszcz. Niestety sprawca zwiał a z nagrania nie dało się odczytać numerów rejestracyjnych. Tata zadzwonił po policję, ale umorzyli sprawę bo nie było świadków, a nagranie nic nie dawało. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nie chciał nic wypłacić, bo nie było żadnej osoby rannej. Niestety sam musiał zapłacić za naprawę około 3500 zł i to na częściach używanych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie. Moim zdaniem w wypadku konieczności podróżowania po całej Polsce wideorejestrator jest niezbędny i to jest oczywiste. Na twoim miejscu nie oszczędzałbym na sprzęcie, ponieważ nie raz może cię on uratować od mandatu, lub w momencie wypadku, kiedy będziesz się starać o odszkodowanie. Kupienie słabego modelu z niską jakością może ci nie zagwarantować na tyle dobrego obrazu aby udowodnić swoją niewinność w niektórych wypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej Hej. Wideorejestrator jest niezbędny w przypadku długich podróży. Pomoże ci uniknąć mandatu, a przede wszystkim w wypadku ( odpukać oczywiście ) jakiejkolwiek kolizji znacząco pomoże ci  ubiegać się o odszkodowanie. Nie warto oszczędzać na tego typu sprzętach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem wideorejestrator nie musi być jakkolwiek kosmicznie drogi. Wystarczy, aby jakość obrazu, który uchwyca pozwalał tobie na ( odpukać oczywiście ) ewentualne wykazanie winy drugiemu kierowcy w wypadku jakiejkolwiek kolizji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi