Skocz do zawartości
Gość Valdek

Który silnik najlepiej znosi założenie LPG?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Valdek

Witam 🙂 chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej w temacie instalacji gazowych w samochodach. Które silniki najbardziej nadają się do zmiany na LPG? Co sądzą mechanicy o zakładaniu takich instalacji? Słyszałem od znajomych wiele różnych opinii: część twierdziła, że niszczy to silnik a inni że to mega oszczędność i że daje wzmocnienie silnika. Sam zastanawiam się nad założeniem gazu do mojej Corsy C więc będę wdzięczny za odpowiedź 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym wypadku jest trochę tak, że ilu mechaników tyle opinii. Ja osobiście uważam to za bardzo dobrą opcję pozwalającą zaoszczędzić sporo pieniędzy. Ważne jest jednak to, że trzeba zakładać instalację w renomowanym warsztacie z dobrymi opiniami. Koszt założenia instalacji w zależności od regionu to od 2000 do 3000 tysięcy więc jak jakiś "fachowiec" proponuje założenie np. za 1200 zł to nie warto. Błędne założenie lpg może prowadzić do powolnego niszczenia silnika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem szczerze, że u mnie w rodzinie prawie wszyscy mamy instalacje lpg. I w Toyocie Avensis, Toyocie Verso, Fiacie Sedici, Citroenie C4 i kilku innych sprawdza się bez problemu. Ważne jest, aby założyć atestowaną, dobrej jakości instalację, u fachowca z dobrą renomą a potem na bieżąco dbać o instalację i robić przeglądy zgodnie z zaleceniami gazownika. Nie zauważyłam żadnych negatywnych skutków bo zainstalowaniu LPG do mojego samochodu. Oczywiście - może i są jakieś minusy, może jak ktoś nie dba to instalacja może i niszczy silnik. Ale wielki plus jakim jest duża oszczędność raczej przewyższa wszelkie minusy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi