Skocz do zawartości
Gość Waldemar Pestka

Taksówka - utracony dochód

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Waldemar Pestka

Dzień dobry. Od kilku lat jestem taksówkarzem. Niestety 3 tygodnie temu miałem szkodę na pojeździe z winny innego kierowcy. Wezwałem policję, dziewczyna dostała mandat a ja zgłosiłem szkodę do jej TU. Od zgłoszenia minęło 3 tygodnie a ja jeszcze nie dostałem decyzji. Uszkodzenia mojego mercedesa są poważne i nie mogę nim jeździć, a nie mam też kilku tysięcy w skarpecie żeby naprawić ze swoich. Zanim dostanę odszkodowanie i zanim naprawię samochód (o ile nie zaniżą szkody) to trochę minie.... czy mogę się starać o jakiś zwrot za utracony dochód przez czas przestoju samochodu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pola

Witam 🙂 jako poszkodowany możesz się starać albo o zwrot kosztów za pojazd zastępczy na czas przestoju samochodu albo o zwrot utraconych dochodów. Należy przedstawić dokumenty z księgowości z kilku miesięcy sprzed zdarzenia i z tych kiedy auto nie zarabiało na siebie. Oczywiście ubezpieczyciel odejmie koszty, których nie poniosłeś jeśli samochód stał - np. paliwo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Izuśka

Niestety wielokrotnie słyszałam o tym, że niestety ubezpieczyciele zaniżają roszczenia o utracony dochód - wykażesz że 30 dni roboczych samochód nie jeździł a TU wypłaci Ci za 10 dni. Masz prawo do rekompensaty (ale oczywiście nie zaniżonej więc nie warto sztucznie wydłużać procedury) więc przygotuj się od razu na odwołanie lub drogę sądową. Możesz się też zgłosić do jakiejś Kancelarii Odszkodowawczej z prośbą o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich. Jeśli masz udokumentowaną winę innego kierowcy to odszkodowanie masz pewne. Co do odszkodowania za utracony dochód to tutaj sytuacja się nieco komplikuje. Możesz postarać się o zwrot kosztów za pojazd zastępczy lub o utracone w czasie niedyspozyscji samochodu dochody. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście możesz starać sie o zwrot koszty, ale odrazu uprzedzam, że ubezpieczyciele często zaniżają twoje przychody, więc prawdopodobnie dostaniesz jakieś 60% tego co powinieneś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi