Skocz do zawartości
Gość Weronika-1995

Jak znaleźć ubezpieczyciela sprawcy?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Weronika-1995

Witam serdecznie, miałam dwa dni temu szkodę na pojeździe z winy innej osoby. Pan nie robił problemów, napisał oświadczenie o zdarzeniu, przyznał się do winy, podał dane swojego pojazdu. Niestety w stresie nie zauważyłam, że nie ma tak wskazanej nazwy ubezpieczyciela OC. Nie mam do tego Pana numeru telefonu, więc czy jest możliwość dowiedzenia się, gdzie był ubezpieczony? Nie mam jakoś ochoty dzwonić po kilkunastu ubezpieczycielach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Izuśka

Witam serdecznie 🙂 nie ma się co martwić - jest na to łatwy sposób. Wejdź sobie na stronę www.ufg.pl czyli stronę Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Tam na głównej stronie można zauważyć wyszukiwarkę. Trzeba wpisać datę zdarzenia i numer rejestracyjny albo numer VIN i wtedy pojawia się informacja, gdzie w danym dniu ubezpieczony był pojazd. Ubezpieczyciele mają obowiązek stale to aktualizować, więc jest mała szansa, że wynik będzie błędny 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozwolę sobie dołączyć się do tematu, bo sam ostatnio miałem podobną sytuację. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, a że to tylko przetarcie, to nie zgłaszałem na policję. Tyle że u mnie po wpisaniu na stronie UFG nie wyskoczył żaden wynik. Ale po prostu zgłosiłem szkodę do PZU - oni swoimi kanałami znaleźli ubezpieczyciela sprawy i przekierowali moją szkodę do Ergo Hestii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi