Skocz do zawartości
Gość Adek_89

Przygasające światła w VW Borze

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adek_89

Hejka. Mam Borę i pojawił się pewien problem. Niestety światła i zewnętrzne i wewnątrz auta przygasają często. Czy wiecie co może być przyczyną? Wygląda to tak jakby były zaniki prądu z kolei dziwne dla mnie jest, że nie gasną całkowicie tylko jest takie dziwne pulsowanie. Przy tym pulsowaniu samochód nierówno pracuje, brzmi tak jakby miał zgasnąć. Niedawno wymieniałem regulator napięcia. W czym może być problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Robert

Trzeba pamiętać o tym, że alternator przy niskich obrotach ma dosyć małą wydajność i nie zaspokaja zapotrzebowania wszystkich odbiorników a co za tym idzie światła przygasają. W takiej sytuacji akumulator nie jest też wtedy odpowiednio doładowany. Trzeba więc sprawdzić napięcie. Jednakże z wydaje mi się, że kolega miał podobny problem i podobno wspomaganie hydrauliczne było do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kazar

Witam 🙂 Robert może mieć rację, ale moim zdaniem bardziej prawdopodobne jest, że może to być wina czujnika kąta skrętu na maglownicy. Czujnik ten niestety działa nierówno i raz włącza a raz wyłącza pompę wspomagania. Jak to nastąpi, to wtedy silnik dostaje bardzo duże obciążenie i powstaje właśnie falowanie. Warto to też w każdym razie sprawdzić 🙂 jak będziesz miał jakieś jeszcze pytania to pisz 😄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Roberta pomysł nie wydaje się być taki zły, jednak moim zdaniem większe prawdopodobieństwo problemu tkwi w czujniku kąta skrętu, tak jak zaproponował to Kazar. Moim zdaniem jazda samochodem, który napotkał taki problem jest o tyle niewygodna i niekomfortowa, że powinieneś udać się jak najszybciej do mechanika, aby naprawił takowy czujnik ( i zerknął przy okazji na alternator ) i pozbył się problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

możliwych przyczyn twojego problemu może być cała masa. Nie powinieneś samemu dokonywać żadnych napraw, dlatego polecam ci udać się do mechanika, żeby on się wszystkim zajął.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi