Skocz do zawartości
Gość Benek

Opel Corsa D 1.4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Benek

Cześć :) Moja mama ma samochód Opla Corsę D 1.4 i powiedziała mi ostatnio, że coś jest nie tak. Przejechałem się i nie kręci rozrusznik, miga kontrolka samochód z kluczem, wyskoczył też błąd nieprawidłowy kluczyk. Sprawdzałem i kluczyk normalnie działa - zapasowy również. Znajomy sprawdzał na key tool max i wyszło, że brak jest komunikacji między cewką a kluczykiem, cewka podobno jest sprawna, nie ma niestety sterowania na przekaźnik rozrusznika, bezpieczniki są ok. Auto z dnia na dzień przestało odpalać. Znajomy stwierdził, że zepsuł się firmware w module nadwozia. Czy ma racje, czy problemem może być coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Miłosz

Hej. Kolega miał podobny problem, trochę mu przy tym pomagałem, więc o ile dobrze pamiętam, to wyglądało to tak, że resetował też wskaźniki i przekaźniki w tym bcm i sdm i ecu, zaprogramował oryginalne klucze, włączył zapłon i na nowo zaprogramował wszystkie wskaźniki w tym ipc, bcm, sdm i ecu. Potem czytywał i usuwał kody usterek i ponownie wyłączył zapłon. Potem odpalamy i powinno być już wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi