Skocz do zawartości
Gość Wariat

Jak wymienić i dokręcić opony?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wariat

Hej 🙂 mam 3 pytania odnośnie wymiany opon, będę wdzięczny za udzielenie odpowiedzi 🙂

- czy wymieniając opony trzeba posmarować śruby smarem?

- co zrobić żeby odkręcić śruby w aucie? Ja zawsze po podniesieniu odkręcałem na krzyż rękami a potem na krzyż przykręcam a ostatnio jak w wulkanizacji mi wymieniali to jak przykręcili śruby kluczem pneumatycznym to nie mogłem ich odkręcić ręcznie. Macie na to jakiś sposób?

- jeśli osobno mam letnie kola na aluminiowych felgach i zimowe na stalowych felgach to przed sezonem powinienem je wyważyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamillo

Cześć. Poniżej odpowiedzi :

1 pytanie - mimo wszystko warto posmarować smarem i to nie tylko śruby, ale też miejsce kontaktu felgi z piastą. Dzięki temu łatwiej potem odkręcić śruby i bez problemu zdjąć felgę.
2 pytanie - jak wynika z prostych zasad fizyki najlepiej wykorzystać działanie dźwigni. Przedłużasz ramię klucza i odkręcasz.
3 pytanie - ja osobiście zawsze wyważam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Smar to kosmetyk, który pomaga ci dbać o części samochodu. Warto więc go stosować regularnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi