Skocz do zawartości
Gość Benek

Problem ze świecami w W123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Benek

Witam. Kupiłem sobie wymarzoną od kilku lat beczkę do samodzielnej renowacji. Wymieniłem wszystkie świece żarowe i ostatnia niestety nie grzeje. Mierząc miernikiem podczas grzania świec okazało się że w każdej kolejnej jest spadek napięcia a mianowicie od 8V, 3V, 1V do 0,2V. Dwie pierwsze spirale się nagrzewają a dwie kolejne nie. Mieliście taką sytuację? Jeśli tak, to jak sobie poradziliście?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kazar

Pierwsze co przyszło mi do głowy to sterownik świec. Wygląda jak czarna poduszeczka z boku komory silnika z lewej strony koło lamp. Może styki zaśniedziały albo po prostu jej termin przydatności minął i trzeba go wymienić. Koszt nowej jest niestety spory i w przypadku starszych samochodów nie bardzo się to opłaca, ale używany sterownik w dobrym stanie kupisz za 50-100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj, z tego co mogę na podstawie tych informacji wywnioskować, to cały problem leży w sterowniku świec. Sprawdź jego stan i poszukaj możliwych usterek i przeczyść sterownik, a jeśli to nie zadziała trzeba będzie go wymienić. Jeżeli nawet to nie zadziała to jedyny ratunek w mechaniku, gdzie niestety będzie trzeba wyłożyć trochę pieniędzy na ewentualną naprawę innych części.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o problemy z świecami to jak najszybciej sprawdz starownik świec jeśli jego stan będzie słaby to postaraj się wymienić najlepiej poprosc jakiegoś mechanika żeby zbadał problem  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wymiana sterownika jest o wiele lepszą opcją niż jego przeczyszczenie w wypadku gdyby był przestarzały bądź zabrudzony. Ogólnie takie mam podejście do różnych elementów. Wlace nam taniej nie wyjdzie jeśli w kółko bedziemy jedynie czyścić stare części.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi