Skocz do zawartości
Gość Marek

Seat Leon 1.2 TSI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marek

Witam. Mam możliwość kupna z pewnych rąk od dobrego znajomego Seata Leona z silnikiem 1.2 TSI i przebiegiem niecałe 100 tysięcy kilometrów. Auto jest bardzo zadbane a co najważniejsze bezwypadkowe i krajowe. Wyposażenie też jest jak najbardziej w porządku. Czy mieliście może taki silnik i możecie coś powiedzieć o jego awaryjności? Bo nie ma co ukrywać ale im starsze auto tym bardziej się sypie, a chciałbym kilka lat pojeździć nim bez problemów. Będę wdzięczny za informacje 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Olek

Jeśli silnik 1.2 TSI ma już kilkanaście lat (nie napisałeś, który rocznik) to może być problem z rozrządem. Sprawdź więc czy przypadkiem zaraz rozrząd nie będzie do wymiany - w mojej Skodzie z silnikiem 1.2 TSI przy 75 tys. przebiegu już trzeba było po raz drugi go wymieniać bo pierwszą wymianę miałem już przy 30 tysiącach. Oprócz tego mankamentu silnik jest oszczędny i dynamiczny, oczywiście jak na swoją pojemność i moc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Waldek

Hej 🙂 wydaje mi się, że  chyba lepiej te starsze 1.2 i 1.4 TSI odpuścić bo już kilkukrotnie słyszałem o ich problemach z rozrządem i problem ten niestety powraca po wymianie.  Może lepiej by było poszukać Leona z innym silnikiem? Albo jeśli auto jest faktycznie w świetnym stanie, znasz jego historię itp to bierz ale nie spodziewaj się bezawaryjnego silnika....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również zgadzam się z głosami powyżej. O rozrządzie nie słyszałem, aby był taki problematyczny aczkolwiek o silniku słyszałem strasznie wiele złych opini i nie pisałbym tego gdyby to było kilka głosów bo przecież silnik też można mieć różny ale to zdecydowanie wina tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi