Skocz do zawartości
Gość Żaba

Klekotanie w Megane 1.9 DCI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Żaba

Witam serdecznie. Jestem właścicielem Renault Megane 1.9 DCI i mam mały albo i duży problem. Podniosłem silnik do góry bo chciałem sprawdzić w jakim stanie jest poduszka silnika. Po operacji i spuszczeniu silnika na miejsce silnik zaczął klekotać. Czy mogłem coś uszkodzić? Mechanik stwierdził, że do wymiany jest czujnik wałka rozrządu. Jak zapalam silnik to pali się kontrolka świec żarowych. Będę wdzięczny za podpowiedzi co może być nie tak i jak wyeliminować usterkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamillo

Pierwsze co przyszło mi do głowy to uszkodzona misa olejowa. Niestety mogła wklęsnąć do wewnątrz i przytkać smok pompy oleju. W efekcie pompa nie umie zassać wystarczającej ilości oleju, dlatego też ciśnienie jest sporo niższe i silnik klepie. Albo też faktycznie uszkodziłeś jakiś kabel sterownika. Trzeba po prostu popatrzeć się się tam dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej Wam. Kamillo wpadł na dobry pomysł sprawdzenia misy olejowej. Wątpię jednak, że jest to wina jakiegokolwiek z przewodów. Najprawdopodobniej jak napisał mój poprzednik wyżej takowa właśnie misa olejowa musiała się wklęsnąć. Spróbuj ją naprawić samodzielnie, a jeśli nie czujesz się na siłach, lub zwyczajnie nie chcesz niczego kombinować, to poproś kogoś, kto miał już z tym doświadczenie lub udaj się w ostateczności do mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi