Skocz do zawartości
Gość Karolina

Dziecko sąsiada porysowało mi samochód

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina

Witam serdecznie. Mieszkam na osiedlu domków. Wszyscy stawiamy samochody przy drodze bo to szeregówki więc nie ma za dużo miejsca. Ostatnio 6 letni syn sąsiadów porysował mój samochód. Widziałam to i ja i sąsiad. Zanim zdąrzyłam wybiec z domu to już porysował całe drzwi kamieniem. Oczywiście poszłam do sąsiadów o tym powiedzieć. Powiedzieli, że się pogadamy ale wyjeżdzają akurat więc za kilka dni pogadamy. Jakiej kwoty mogę żądać za malowanie drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pola

Dzień dobry 🙂 Twój sąsiad oczywiście odpowiada finansowo za swoje dziecko, więc jak najbardziej powinien Ci zrekompensować szkodę. Są dwie możliwości: albo dogadacie się na jakąś kwotę i tyle albo może Twój sąsiad ma polisę OC w życiu prywatnym? Wtedy mogłabyś zgłosić się do jego ubezpieczyciela z prośbą o wypłatę odszkodowania za powstałą szkodę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamillo

Hej. Kwota za lakierowanie drzwi zależy po pierwsze od tego, czy masz nowe auto i chcesz naprawić w serwisie ASO (700-100 zł za element) czy wystarczy Ci naprawa u znajomego mechanika (300-500 zł za element). I druga kwestia - czy te rysy są delikatne i płytkie? Jeśli tak, to może wystarczyłaby polerka za 100 zł i po problemie. Jeśli jednak dzieciak sie przyłożył i przycisnął mocno i zdarł lakier do podkładu to trzeba będzie zedrzeć cały lakier, pomalować na nowo i może nawet wycieniować boczne elementy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Oczywiście sąsiad w takiej sytuacji, jest wręcz zobowiązany wypłacić ci należne tobie odszkodowanie. Wysokość najlepiej dogadać z sąsiadem, jednak abyśmy my na forum mogli wycenić w pewnym stopniu szkody jakie dziecko narobiło na twoim samochodzie musielibyśmy zobaczyć chociażby zdjęcie tych drzwi. Obecnie tak jak to napisał Kamillo szkody można wycenić od 100zł do aż 700/800zł za element.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakres odszkodowania jest  tutaj ogromny. Zależy wszystko od tego jak wielkie szkody dzieciak wyrządził. Wyślij zdjęcie a postaram się wycenisz wszelkie szkody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli dzieciak zrobił jedynie rysy powierzchowne, to obawiam się, że odszkodowanie pokryje jedynie lakiernika. Jesli to coś poważnego to możesz liczyc na ogromne odszkodowanie. Niestety bez zdjecia szkody jaką wyrzadziło owe dziecko trudno jest powiedzieć mi coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli myślisz nad pozwaniem go w nadziei o odszkodowanie, to polecam ci dogadać się z sąsiadem. Oszczędzisz sobie masy papierkowej roboty, a często same koszty sprawy zwyczajnie przerosną samo odszkodowanie, więc finansowo również się to nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej hej, też kiedyś mialam podobną sytuację i muszę przyznać iż jak tylko zorientowałam się ile papierkowej roboty i zalatwiania formalności związanych z odszkodowaniem, winą dziecka i tak dalej to zwyczajnie zaprosiłam sąsiada na kawę i dogadalismy się prywatnie. Polecam każdemu załatwiać takie sprawy osobiście bo naprawdę zdecydowanie ułatwia to nasze życie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi