Skocz do zawartości
Gość Igor

Opony Dunlop

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Igor

Cześć. 3 lata temu kupiłem jakby nie było dość drogie opony dunlop letnie. W ostatnich tygodniach pojawiły się pęknięcia, musiałem więc kupić nowe. Czy myślicie, że jeszcze mogę oddać je na gwarancję? Ja rozumiem, że nie są nowe, ale nie powinny tak się zniszczyć po 3 sezonach, tym bardziej, że moim samochodem jeżdżę wkoło komina plus raz w roku w góry i raz nad morze. Co w ogóle myślicie o tej marce opon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Radek

Cześć. Z tego co mi się wydaje, to Dunlop daje 24 miesiące gwarancji więc nie wydaje mi się, abyś mógł je jeszcze zareklamować. Wiadomo, opony powinny wytrzymać kilka sezonów ale zależy to nie tylko od ilości pokonanych kilometrów ale też od stylu jazdy, poziomu powietrza w oponach, składowania w czasie sezonu zimowego itp. Miałem kiedyś opony Dunlop i sprawowały się ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Waldek

Hej 🙂 ja osobiście bardzo polecam markę Dunlop i sam kupuję je od 8 lat chyba. Moje letnie wytrzymują 3 sezony ale ze względu na pracę pokonuję bardzo dużo kilometrów i jeżdżę dynamicznie, więc nie ma się co dziwić. Dunlopy bardzo fajnie hamują, ładnie płyną na zakrętach - jedyny minus jest taki, że łatwo się uszkadzają przy uderzeniu o krawężnik. Ale ie jest to auto terenowe, więc coś za coś 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. W przyszłym sezonie czeka mnie wymiana dwóch kompletów opon. Nigdy nie interesowałem się za bardzo markami opon, ale zastanawiam się nad tym, które marki są na rynku najlepsze i czy faktycznie warto kupować opony marki premium czy może lepiej mimo wszystko kupić jakieś opony średniej klasy i zaoszczędzić trochę kasy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pracuję na wulkanizacji i z mojego doświadczenia wynika, że jakość oraz marka opon mają znaczenie i dla bezpieczeństwa i dla żywotności opon. Ciężko wymagać od kogoś kto ma starego golfa z 1999 roku, żeby kupić nowe opony Dunlopa ale jeśli ktoś ma w miarę fajne i nowe auto auto i stać go na to, to jak najbardziej warto zainwestować w porządne opony. W czołówce mamy np: Bridgestone za 1000 zł za komplet czy też Continental za 1300 zł za komplet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mówiąc o oponach premium trzeba też wspomnieć o Michelinach, komplet można kupić za 1000-1400 zł. Raz kilka lat temu będąc jeszcze kawalerem kupiłem taki komplet i naprawdę nie miałem do czego się przyczepić. Jeździło się na nich świetnie a przyczepność nawet w kiepską pogodę była super. Ale nie da się ukryć, cena jest spora, a po kilku sezonach i tak trzeba je wymienić. Od kilku lat kupuję więc Hancooki - rok temu kupiłem 4 opony za 400 zł. Nie polecam kupować używanych opon - raz z oszczędności takie zakupiłem i po 3 miesiach zaczęły pękać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie. Jeśli jesteśmy w temacie opon, to chciałbym się dowiedzieć więcej w temacie przechowywania opon po sezonie. Zdaję sobie sprawę, że ich błędne przechowywanie - np. na stosie - może powodować ich odkształcenia. I ok, ale w takim razie jak najlepiej przechowywać opony po sezonie żeby ich nie uszkodzić i żeby dalej dobrze spełniały swoje funkcje? Trzeba kupić jakieś specjalne stojaki czy można to zrobić bez dodatkowego sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz rację, błędne przechowywanie opn prowadzi do ich odkształcania a to z kolei ma wpływ na pogorszenie trwałości opony oraz osiągów samochodu. Jest kilka możliwości przechowywania opon:

- jedna obok drugiej w pozycji pionowej (warto je raz na 2-3 miesiące obrócić),

- przytwierdzenie do ściany albo sufitu wieszaka do opon (około 50 zł do ściany i około 100 zł do sufitu) i składowanie na nich opon,

- zakup stojaka na opony - najczęściej są dwa rzędy (góra i dół), więc zaoszczędzamy miejsce (około 60 zł),

- problem przechowywania opon poza sezonem całkowicie eliminuje zakup opon całorocznych, ale oprócz tych z klasy premium nie są one mimo wszystko przystosowanie do zmiennych temperatur i mogą nie spełnić swojej funkcji, więc nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi