Skocz do zawartości
Gość Gienek

Kia Sportage 2.0 CRDI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gienek

Witam serdecznie. Prowadzę firmę przez co często jestem w tracie i przewożę autem wiele dużych gabarytowo rzeczy. Obecnie jeżdżę Fiatem Sedici ale jest już lekko za mały na moje potrzeby a poza tym ma kiepski silnik i z obładowaniem kiepsko się zbiera. Ostatnio stanąłem koło sąsiada który ma Sportage i jest to dużo większy samochód. Wygląd też mi się podoba. Pytanie, czy dostanę dobry egzemplarz do 20.000 zł? Na allegro czy OLX widziałem kilka  fajnych egzemplarzy z silnikiem 2.0 CRDi. Czy te silniki są dobre jakościowo? Czy ten samochód jest warty uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gabriel

Dzień dobry. Wydaje mi się, że za tą cenę uda Ci się kupić porządny egzemplarz. Niedawno kupiłem sobie podobnego Sportage i po kilku miesiącach użytkowania jestem bardzo zadowolony. Jest wygodny, komfortowy, ma napęd 4x4. Dobrze się sprawdza na górskich drogach. Spalanie jak to w SUVie jest spore, ale taki już urok takich samochodów. Myślę że stosunek jakości do ceny w tym aucie jest jak najbardziej na plus.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Olek

Witam. Moi rodzice mają KIA SPORTAGE z tym silnikiem więc czasami nim jeżdżę ale raczej nie jestem zachwycony. Ok, auto duże, przestronne wygodne itp. Widoczność bardzo ograniczają duże słupki przednie. Spalanie to jakiś 9 litrów na mieście a z 8 na trasie, wiec jakieś super ekonomiczne nie jest. Dodatkowo często jest problem z dostępnością części oryginalnych - chyba sprowadzają je zza granicy. Siada też elektryka. Ja tam bym bardziej myślał o KIA SORENTO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja uważam że to dobry samochód transportowy, jednak jeśli chodzi o użytkowanie samodzielne to znaczy jeśli potrzebujemy ten samochód do codzienne go użytku, dojazdu do pracy, do sklepu itp to zwyczajnie koszty utrzymania, częsci i wizyt u mechanika są zdecydowanie nie opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi