Skocz do zawartości
Gość Radek

Fiat Panda 2003

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Radek

Hej. Prowadzę kebabownię i planuję uruchomić dostawy do domu (wcześniej miałem tylko odbiór własny). Chce więc kupić mały, zwinny, oszczędny samochód w dobrym stanie. Koleżanka kiedyś miała pandę i zachwala ją pod niebiosa. Czy ten samochód będzie oszczędny? Czy ma jakieś częste bolączki? Auto ma na siebie zarabiać, wiec nie chcę co chwilę jeździć do mechanika. Polecacie czy odradzacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Iza

Cześć 🙂 Moja siostra miała pandę przez 5 lat i nie miała z nią żadnych problemów mechanicznych - wymieniała jedynie płyny i części eksploatacyjne. Twierdziła, że jeździ się bardzo wygodnie bo wysoko i widać wszystko bardzo dobrze. Poza tym auto mało pali a jest zwinne. Dla rodziny nie polecam, bo siedzenia z tyłu to porażka (mało miejsca i niewygodnie) ale jak na auto na dowozy jak najbardziej świetny wybór! 😄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kazar

Hej! Myślę, że Panda to dobry wybór na dowóz - szukaj jednak egzemplarza od osoby prywatnej albo z niewielkim przebiegiem bo na rynku jest sporo egzemplarzy poflotowych które będą mocno wyeksploatowane. Pandy mają oczywiście słabe wyposażenie ale do dowozów nie jest to potrzebne. Radziłbym poszukać silnika 1.2 bo 1.1. jest bardzo słaby. Spalanie to jakieś 6-7 litrów na 100. Bolączkami bym się nie martwił, bo pandy cieszą sie opinią dobrych mechanicznie samochodów. Także polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę teram o mojej ukochanej Pandzie więc pozwolę sobie dodać moje 3 grosze 🙂 mam to auto od 3 lat i zaraz planuję je sprzedać ale tylko dla tego, że potrzebuję już większego auta na powiększającą się rodzinkę. Jednakże jest to małe, zwinne, oszczędne, proste ale moim skromnym zdaniem niezawodne auto. Kupiłam je jako poflotowe w dobrej cenie, bez uszkodzeń i w dobrym stanie. Jeśli masz więc okazję, to poszukaj egzemplarza poflotowego.

Radek - jeśli jeszcze nie kupiłeś a szukasz Pandy to odezwij się, może się dogadamy 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej. Pracowałem parę lat temu jako przedstawiciel handlowy w firmie, gdzie mieliśmy na stanie 10 pand z różnymi silnikami. Wymienialiśmy się nimi w zależności od potrzeb, więc z moich obserwacji mogę podpowiedzieć następujące:

- ogólnie mówiąc Pandy są fajnymi miejskimi autami,

- w silnikach benzynowych zdarzają się czasem kłopoty z alternatorem albo pompą paliwa, ale części nie są drogie,

- silniki benzynowe Pandy fajnie się integrują z LPG, więc można założyć instalację, aby potem taniej jeździć na co dzień,

- w silnikach dielsela zdarzają się awarie EGRa i turbosprężarki. Warto szukać silnika bez filtra DPF,

- poza tym części do pandy są tanie i łatwo dostępne no i auta te nie korodują zbyt szybko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi