Skocz do zawartości
Gość Patka

Audi A2 1.6 w benzynie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patka

Cześć. Planuję kupić audi A2 😃 Wiele osób mówi, że nie jest to prawdziwe Audi i tak nie wygląda - ale mi się podoba. Świetne autko dla kobiety do jazdy po mieście 😄Koledzy mi mówią, że silnik 1.2 diesel jest bardzo oszczędny ale znalazłam świetny model z silnikiem 1.6 benzyna. Czy będzie spora różnica w utrzymaniu tej lepszej wersji? Nie jechałam jeszcze tym autkiem. Jest wygodne i dobrze się prowadzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Edyta

Hej. Przy jeździe po mieście audi z silnikiem 1.6 jest całkiem ekonomiczne. Sama takie mam i jestem bardzo zadowolona. Autko jest zwrotne, małe, łatwo się nim manewruje i parkuje na mieście. Siedzi się wysoko więc widoczność jest niezła i bardzo dobrze się prowadzi. Przesiadłam się do niego z kombika więc o diametralna różnica. W środku jest może trochę ciasno, więc na dalekie trasy nie polecam. Ale mi i moim 2 dzieciakom w codziennej jeździe do pracy, szkoły i na zakupy jest bardzo wygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Moja mam ma Audi A2 i jeździ nim niestety nawet nie raz na tydzień a raz na parę miesięcy. Wszędzie jeździ rowerem, chodzi pieszo albo z tatą, ale swojego nie chce sprzedać "w razie czego". Próbowałam jej wytłumaczyć, że jak auto długo stoi bez odpalania to niezbyt dobrze, ale sama nie rozumiem dokładnie dlaczego, więc chyba nie wyszła mi ta pogadanka. Czy możecie podać mi kilka argumentów na to, że warto by było raz na jakiś czas przejechać się samochodem jak już się go ma?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej 🙂 często jeżdżąc zużywa się silnik, hamulce czy opony, ale niestety długotrwały przestój czy sporadyczne przejechanie kilku kilometrów też nie jest dobre dla samochodu z kilku przyczyn:

• płyny eksploatacyjne np. oleje tracą swoje właściwości,
  • przy krótkich trasach silnik nie ma jak się odpowiednio rozgrzać a jazda ciągle na zimnym silniku działa negatywnie dla turbosprężarki i automatycznej skrzyni biegów,
  • nawet w samochodzie stojącym bez ruchu zużywają się amortyzatory, wahacze i elementy gumowe podwozia,
  • poprzez długotrwałe stanie auta bez ruchu odkształcają się opony,
  • niewłączanie klimatyzacji przez długi czas może doprowadzić do awarii sprężarki klimatyzacji,
  • auto stojące szybciej koroduje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Chłopaki 🙂 Zgadzam się całkowicie z Mareczkiem, samochód mojego dziadka całkowicie zniszczał po 1.5 roku stania na podwórku. Jeżeli wiemy, że auto będzie długo stało, to warto minimum umyć samochód, żeby bród nie przyczyniał się do powiększania korozji, przykryć go specjalną płachtą aby zabezpieczyć auto przed czynnikami zewnętrznymi. Pozwolę sobie też dodać po zdaniu do listy Mareczka:

• płyny eksploatacyjne tracą swoje właściwości - dotyczy to też paliwa, płynu hamulcowego i innych. Po długim przestoju warto wszystkie płyny wymienić.
  • poprzez długotrwałe stanie auta bez ruchu odkształcają się opony - jest to spowodowane dużym naciskiem ciężaru auta tylko na jedną część opony. Po dłuższym przestoju należy wymienić opony, albo chociaż pojechać na wulkanizację i sprawdzić czy nadają się do jazdy.
  • niewłączanie klimatyzacji przez długi czas może doprowadzić również do ulatniania się czynnika chłodzącego, który trzeba będzie uzupełnić
  • auto stojące szybciej koroduje - dzieje się tak z powodu czynników atmosferycznych (słońce, deszcz, śnieg) albo dużej wilgotności w garażu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi