Skocz do zawartości
Gość Paweł 987

Opel Zafira OPC 2.0 Turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł 987

Cześć. Jestem posiadaczem Opla Astry 5 osobowej, ale mimo przywiązania chce ją zmienić na coś większego a mianowicie myślałem o Zafirze 7 osobowej 2.0. Turbo z 2002 roku. Rodzina mi się powiększa, będzie nas 5 osób a i czasami żona pilnuje bratanka więc teraz duże auto to podstawa. Chciałbym poznać Wasze opinie o tym samochodzie, silniku, wygodzie itp. Sąsiad ma Corollę Verso 7 osobową i chwali ale wolałbym mimo wszystko Opla o ile jest faktycznie lepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kazar

Hej! Inne silniki zafiry czy to benzynowe czy diesel były kiepskie, ale OPC bardzo dobrze się broni. Ten silnik gwarantuje dobre osiągi i dynamiczną jazdę w tym 7 osobowym samochodzie. Zafira ma wiele identycznych podzespołów co Astra, więc przesiądziesz się bez żadnego problemu. Wiadomo, że te 2 dodatkowe miejsca z tyłu są ciasne i raczej nadają się dla dzieciaków albo jakiś chudzin ale jest i to się liczy. Po ich złożeniu bagażnik znacznie się zwiększa co jest sporym plusem przy 5 osobowej rodzinie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bartłomiej

Witam. Sam mam taką zafirę przy 5 osobowej rodzinie i mogę tylko polecić. Silnik OPC jest świetny i od kilku lat nie miałem z tych samochodów żadnych mechanicznych problemów (jedynie jeden mały z elektryką). Fotele w tym samochodzie są bardzo wygodne a samochód bardzo dobrze się prowadzi i nie zamula. Pali niewiele więcej niż zwykła osobówka, więc samochód jest ekonomiczny. Jak sam pewnie wiesz ceny części opla są tanie, więc tym bardziej. W Zafirze jest też elastyczne zawieszenie, więc w aucie jest komfortowo nawet na kiepskiej jakości drogach. Słyszałem jednak, że powyżej 200.000 kilometrów silnik siada, więc raczej szukaj egzemplarza z mniejszym przebiegiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi