Skocz do zawartości
Gość Milena

Opel Tigra 2005 - co wymienić?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Milena

Dzień dobry 🙂 kupiłam sobie niedawno Tigrę z 2005 roku i chciałabym ją trochę podreperować ale że na samochodach się nie znam, nie mam zaufanego mechanika, to będę wdzięczna za kilka wskazówek a mianowicie: co sprawdzić, co wymienić, co trzeba dolać w pierwszej kolejności po zakupie auta, żeby cieszyć się nim przez kilka lat? Hamulce wydają się ok ale biegi ciężko wchodzą no i wycieka płyn do spryskiwaczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamillo

Miło, że dziewczyna chce się dokształcić i ogarnąć takie kwestie - popieram 😄 moja żona niestety wszystkie takie sprawy zostawia mnie 😛 Ale do rzeczy, w nowo zakupionym samochodzie warto powymieniać:

- pasek rozrządu z całym rozrządem czyli z rolką, napinaczem i pompą wodną,

- filtr oleju i olej w silniku,

- pasek alternatora,

- filtry powietrza i paliwa,

- płyny w układzie chłodzenia, hamulcowym i wspomagania,

- świece zapłonowe.

Nie musisz tego wszystkiego wymieniać na raz (chyba że masz kasę na start) i możesz podzielić to na etapy, ale jak załatwisz to od razu to przez długi czas będziesz mieć spokój 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Olek

Hej. Jeśli nie znasz żadnego mechanika, to może popytaj znajomych czy mogą kogoś polecić? Jakby nie było poczta pantoflowa jest najlepsza. Jeśli nie znasz się na mechanice to możemy na forum podpowiadać o jakiś prostych kwestiach, ale sama nie ogarniesz napraw. Wierz mi, warto znaleźć mechanika, który przyłoży się do sprawy i będzie wobec Ciebie uczciwy. Mi kolega polecił 10 lat temu swojego znajomego, początkującego mechanika - facet starał się, był dokładny i szczery i tak jeżdżę do niego od 10 lat bo nigdy mnie nie zawiódł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi