Skocz do zawartości
Gość Marcin

Tarcze hamulcowe Ferodo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin

Witam serdecznie, planuję a wręcz muszę w najbliższym czasie wygospodarować czas na wymianę tarcz hamulcowych. Nie chcę wydać za dużo bo moje auto ma już kilkanaście lat i służy wyłącznie na dojazdy do pracy i po mieście ale nie chcę też chińskiego badziewia, które pokrzywi się po kilku tysiącach kilometrów. Zaciekawiły mnie tarcze firmy Ferodo - zestaw dwóch sztuk plus klocki znalazłem na allegro za 160 zł. Korzystaliście z tej firmy? Jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kazar

Hej 🙂 Tak, kilka razy sam kupowałem tarcze i klocki tej marki i myślę, że stosunek ceny do jakości jest jak najbardziej adekwatny. Wiadomo, że nie jest to marka premium, ale cena jest dobra, a jakoś w porządku. Moi klienci też często kupują te części i nie słyszałem większych skarg. Pamiętaj że jak kupujesz nowe tarcze to i musisz kupić nowe klocki - wtedy układ hamulcowy będzie działał jak trzeba 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamillo

Nie ma co ukrywać, że tarcze i klocki hamulcowe to części eksploatacyjne, które najszybciej się zużywają w samochodzie. Na pewno nie ma co kupować najtańszych zamienników, bo bardzo szybko się zużyją, są głośne i po prostu słabo hamują co może doprowadzić nawet do nieprzyjemnej sytuacji na drodze. Warto więc wybierać nawet jeśli zamienniki, to zamienniki z półki powyżej średniej. Ferodo są dobre a ja polecam też Valeo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Sam też muszę wymienić tarcze i klocki - mechanik już mi przypomniał, że kilka miesięcy temu miałem je już w średnim stanie i lepiej od razu je wymienić. Będę wdzięczny za informację, jak dbać o układ hamulcowy i co ile trzeba wymieniać tarcze i klocki. Od jakich parametrów zależy stan zużycia układu hamulcowego? Czy mogę coś zrobić, żeby te wymiany odbywały się rzadziej? Co ile wymienia się płyn hamulcowy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żywotność tarcz i klocków czyli układu hamulcowego (oraz każdego innego) zależy:

- od samej części i zaleceń producenta - można kupić oryginał albo zamiennik różnego producenta. Wiadomo, że oryginał zawsze najdłużej wytrzyma.

- wpływ na żywotność układu ma również nasz sposób jazdy - w cyklu miejskim przy spokojnej jeździe elementy układu hamulcowego będą się dużo wolniej zużywać niż przy dynamicznej jeździe po drogach szybkiego ruchu, gdzie często musimy gwałtowanie hamować.

- żywotność tarczy i klocków zależy też od stanu całego układu a więc również od naszej dbałości o samochód - warto wiec pamiętać o przeglądach i systematycznym sprawdzaniu stanu pojazdu oraz ilości płynu hamulcowego w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Naprawdę duże znaczenie w żywotności i ogólnym stanie technicznym naszych klocków hamulcowych ma sposób naszej jazdy. 

Jeśli zależy nam na dłuższym użyciu jednego rodzaju klocków bez konieczności ich wymiany to powinniśmy raczej jeździć spokojnie. Myślę że to dość logiczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi