Skocz do zawartości
Gość Tadek

Uszkodzenie felgi - Skoda Fabia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tadek

Cześć. Jeżdżę skodą fabią. Niestety podczas deszczu wpadłem w poślizg i żeby nie uderzyć w samochód jadący z naprzeciwka zjechałem na prawo i uderzyłem w krawężnik. Kołpak się połamał a felga jest lekko wygięta. Wydaje mi się, że opona jest w porządku. Jak wracałem do domu to przy prędkości powyżej 30 km/h czuć było jakby picie na kierownicy. Czy to wynika z wykrzywienia felgi czy coś jeszcze się uszkodziło? Czy w takiej sytuacji wystarczy wyprostować felgę i wyważyć koło?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adrian

Sam miałem podobną sytuację kiedyś i faktycznie u mnie wystarczyło tylko wyprostować felgę i wyważyć koło, ale mimo wszystko radziłbym Ci sprawdzić zawieszenie na stacji diagnostycznej bo jest mała szansa że poszedł wahacz np. Chodzi o bezpieczeństwo Twoje i innych osób, więc lepiej dmuchać na zimne i niepotrzebnie sprawdzić na dużo niż miałoby się coś stać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zbyszek

Hej. Zgadzam się z Adrianem ale z jednym zastrzeżeniem - ja osobiście jestem przeciwnikiem prostowania felg - oczywiście jest to tańsza opcja niż kupno całkiem nowej felgi, ale używaną felgę kupisz taniej niż za prostowanie. A z felgą jest tak samo jak z elementami samochodu - możesz wyklepać, wyprostować, ale to już nie będzie ta jakoś i wytrzymałość co wcześniej bo doszło do poważnego uszkodzenia. Tak wiec ja radzę poszukać używanej dobrej felgi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi