Skocz do zawartości
Gość Piotr

Honda CR-V 1997 r. 2.0 128KM + LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotr

Witam serdecznie,

jako samochód roboczy kupiłem sobie Hondę CR-V z przebiegiem 189 tysięcy, stan bardzo dobry. Mam kilka pytań:

- gdzie mogę dostać wał korbowy do tego samochodu?

- Czy dostanę gdzieś lampę cofania?

- Jakie oponki na zimę polecacie? (ale coś niezbyt drogiego)

- Co może być powodem, że podczas jazdy na LPG na rozgrzanym silniku samochód jedzie jak trzeba przez 3-5km, a potem zaczyna gwałtownie rwać samochodem. Tylko strzał benzyny na sterowniku pozwala na powrót do normalności.

Będę wdzięczny za pomoc i podpowiedzi 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zbyszek

Na pierwsze i na drugie pytanie mogę odpowiedzieć tak samo - albo na allegro albo w jakimś sklepie motoryzacyjnym. Ja w swoim mieście od lat chodzę do jednego niewielkiego sklepu z częściami, a facet zawsze bez problemu dostarcza mi prawie wszystko - trzeba tylko taki sklep znaleźć 😄 co co opon zimowych to ja od kilku lat kupuję Dębicę. Nie ma zastrzeżeń. W sprawie LPG mogę powiedzieć tyle, że może to być rozregulowana instalacja - coś takiego powinno się zrobić po zakupie razem z wymianą filtrów i płynów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Wojtek

Hej! Jeśli szukane przez Ciebie części ciężko dostać to możesz też przejechać się na szrot - auto może tam być niesprawne ale niektóre części można wyszarpań w naprawdę dobrym stanie - kilka razy tak zrobiłem i polecam. Co do opon to też potwierdzam, że na nasze polskie drogi Dębice są najlepsze. Ale kup typowo zimówki a nie np. wielosezonówki - przynajmniej ja uważam, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Skład gumy jest radykalnie inny - zimowa musi być bardzo miękka, aby nie twardniała na mrozie. W wysokiej temperaturze będzie za miękka i nie nada się na lato i na odwrót

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, wał korbowy do tego modelu dostaniesz w zdecydowanej większości sklepów motoryzacyjnych, lub w internecie. Lampę cofania również powinieneś dostać podobnie jak wymieniony wcześniej wał w internecie lub w sklepie. Jeśli chodzi o opony to ja polecam ci Dębicę, do których nie mam żadnych uwag.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi