Skocz do zawartości
Gość Adrianna

Szkoda parkingowa pod blokiem - jak naprawić samochód

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adrianna

Witam serdecznie. Mieszkam w bloku i sąsiadka cofając wgniotła mi mocno błotnik i przetarła drzwi. Sąsiadka przyznała się do winy i spisała oświadczenie. Jest to pierwsza taka sytuacja w moim życiu więc mam kilka pytań:

- mam zgłosić szkodę do jej ubezpieczyciela czy swojego?

- na jaką kwotę mogę liczyć?

- mogę najpierw naprawić samochód a potem zgłosić szkodę przedstawiając zdjęcia?

- czy muszę czekać z naprawą na wizytę jakiegoś rzeczoznawcy?

Pozdrawiam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pola

Witam! Odpowiadam na Twoje pytania:

- możesz zgłosić do ubezpieczyciela sprawy albo do swojego jeżeli działa w ramach bezpośredniej likwidacji szkody (BLS) - ale jak mam być szczera nie widzę różnicy między jedną a drugą opcją bo w każdej zaniżane są odszkodowania.

- na to nie odpowiem, bo nie jestem mechanikiem i nie napisałeś jaki masz samochód. O ile lakierowanie elementu jednego to 300-500 zł u mechanika (w ASO jeszcze więcej). Jeśli blotnik jest do wymiany to trzeba doliczyć cenę błotnika i robociznę mechanika - ale strzelałabym że będzie to przedział 1500-2500 zł.

- najpierw zgłoś szkodę i przyjmij rzeczoznawcę - potem dopiero naprawiaj. Jeśli naprawisz przed oględzinami to możesz mieć problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adam

Witam. Sam miałem kiedyś podobną sytuację i nie mogłem się dodzwonić do ubezpieczyciela, żeby zgłosić szkodę, więc na szybko dałem znajomemu samochód do takiej garażowej naprawy, bo za kilka dni jechałem na wakacje więc musiałem mieć sprawny samochód. Po powrocie z wakacji zgłosiłem szkodę, wysłałem zdjęcia i poinformowałem że naprawiłem samochód ale nie mam rachunku. Niestety bardzo zaniżyli odszkodowanie - stwierdzili, że zdjęcia są kiepskie, że część uszkodzeń, które wskazałem nie mogły powstać w trakcie zdarzenia..... tak więc radzę najpierw zgłosić szkodę poczekać na rzeczoznawcę i dopiero potem naprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim widzimy się na samum początku z rzeczoznawcą, aby ocenił szkody samochodu. Skoro sąsiadka się przyznała do winy to nie powinieneś mieć żadnych większych spraw formalnych do ogarnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odniosę się na szybko do sprawy rzeczoznawcy. Jeden podaje co innego niż drugi. Zadbaj aby był naprawdę cenionym rzeczoznawca z dobrą opinią o swojej karierze. To oszczędzi ci wszelkich problemów formalnych w kwestii finansowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi