Skocz do zawartości
Gość Mikołaj

Jakie świece nie nadają się do LPG?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mikołaj

Hej! Wczoraj byłem zmienić świece w zakładzie specjalizującym się w zakładaniu LPG i facet polecił mi założenie świec Bosh Super Plus. Pojechałem po paru dniach gazownika na regulację i powiedział mi, że nie można stosować takich świec do gazu. No i teraz nie wiem co zrobić. Każdy mówi co innego nie wiem sam co o tym myśleć. A świece 80 zł kosztowały z wymianą i co mam je wyrzucić i dać nowe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kazar

Powinieneś sprawdzić czy w wykazie Twojego samochodu z Twoim silnikiem jest symbol świec jaki jest na tych Twoich Boshach bo świece zakłada się wedle specyfikacji producenta. Na silniki 8V zakłada się świece jednoelektrodowe a na silniki 16V świece dwuelektrodowe. Jeżeli na gazie samochód chodzi kiepsko to w nocy podnieś maskę i sprawdź czy iskry po przewodach nie błądzą. Ja akurat mam założone świece NGK ale znajomi mają też Boshe i jeżdżą bez problemu więc na pewno nie jest to byle co, z tym, że trzeba świece dobrać do auta a nie wsadzić byle jakie byle wsadzić. Do instalacji I i II generacji proponuje troszkę zmniejszyć odstęp na elektrodach - może to rozwiąże Twój problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na silniki 8V zakłada się zwykle świece jednoelektrodowe a na silniki 16V świece dwuelektrodowe. Żeby Dobrze dobrać świece najlepiej udać się do doświadczonego mechanika, ponieważ takowe właśnie świece to jedne z najważniejszych elementów w samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najważniejsze jest odpowiednie dobranie świec. Źle dobrane mogą być katastrofalne w skutkach dlatego tak jak wyżej zostało napisane polecam udać ci się do najlepszego mechanika z dużym doświadczeniem jakiego tylko znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy dobrze dobrać świece do modelu swojego samochodu i tyle w temacie. Ja udałbym się na twoim miejscu do naprawdę doświadczonego mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedy wymieniałem świece w moim samochodzie, to znajomy mechanik, który się tego podjął wytłumaczył mi dwie sprawy:

Po pierwsze nie polecił mi wymiany świec samodzielnie ponieważ źle wymienione mogą spowodować szereg różnego rodzaju uszkodzeń w samochodzie.

A po drugie wyjaśnił, że na silniki 8V zakłada się w zdecydowanej większości przypadków świece jednoelektrodowe a na silniki 16V zakłada się świece dwuelektrodowe.

Mam nadzieje, że pomogłem i pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi